Dünyanın En Zengin 10 Kadını.

Dünyanın En Zengin 10 Kadını.

Filmlerde ve dizilerde öyle karakterlere denk geliyoruz ki o kadar da olmaz diyoruz bazen ama gerçekte mali durumu çok daha iyi olanlar insanlar hala aramız mevcut. Şimdi size kaynaklara dayalı olarak Dünyanın En Zengin 10 Kadınını açıklıyoruz.

Dünya üzerinde zengin insanların yaklaşık %25 ini kadınlar oluşturmaktadır. Bu kadınların kimi parasını kendi kazanmış kimi ise aileden miras kalan maliyeti devam ettirmiştir. İşte o kadınlarımız :

10- Gina Rinehart

Avustralya'nın zengin kadını, servetini demir bir cevherin üzerine inşa etmiştir. Lang Hancock'un kızı olan Gina, 1992'den beri madencilik ve tarım şirketi Hancock Prospecting Group'un başkanlığını yapıyor. Tahmini varlığı ise tam 15.2 milyar dolar!

9-Abigail Johnson

Dedesinin uluslararası finans şirketi Fidelity'nin CEO'su olan Johnson 55 yaşındadır. Ve varlığının üzerine kat ve kat koyarak işlerine devam etmektedir.
Boston doğumlu Abigail’in kişisel serveti ise yaklaşık 17.4 milyar dolardır.

8- Laurene Powell Jobs

Rahmetli Steve Jobs'un eşi olan Powell Jobs, 2016 yılında kurduğu Emerson Collective'in başkanlığını yapıyor. Ailesinin de mal varlığı içinde olarak değerine değer katarak hayatına devam etmektedir. Tahmini serveti ise 18.4 milyar dolar!

7- Iris Fontbona

Şilili bir iş kadını olan Iris Fontbona, eşinden miras kalan  endüstri, finans ve madencilikte önemli yatırımlara sahip Luksic Group'un sahibidir.
Fontbonanın net serveti ise 18.9 milyar dolar.

6-Susanne Klatten

Almanya'nın ilk sırasında olan, dünyanın ise en zengin  4. kadını olan 56 yaşındaki Susanne Klatten‘ın  tam olarak serveti 19.8 milyar dolardır!
Ayrıca bir ilaç ve kimyasal şirketi olan Altananın sahibidir.

5- Yang Huiyan

Yazımızın en genç isimlerinden biri olan 35 yaşındaki Yang Huiyan, babasının kurduğu müteahhitlik firması olan Country Gardens'ın hem %70'ine sahip, hem de firmanın yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır.Yani oldukça sosyal bir zengindir.
Huiyan'ın tahmini serveti ise 21,7 milyar dolar.

4- Mackenzie Bezos Bezos

Jeff Bezos ile Temmuz 2019'da boşanma işlemlerinin tamamlanmasından sonra listede yer almaktadır.  Ödüllü romancı eski kocasının e-ticaret şirketindeki hisselerinin üçte birini almıştır ve varlığı yaklaşık olarak 30 milyar dolardır!

3- Jacqueline Mars

Mars çikolata ve şeker fabrikalarının üçte birine sahip Mars 78 yaşındadır. Dünyanın en zengin kadınları arasında sayılan Mars'ın kişisel serveti ise 27 milyar dolar.

2- Francoise Bettencourt Meyers

L'Oréal'in kurucusu Eugène Schueller'in torunu olan Francoise Bettencourt Meyers'in serveti koronavirüs nedeniyle 400 milyon dolar düşmüştür.  Varlığı ise tam olarak 45.9 milyar dolardır.

1- Alice Walton

Verilere göre dünyanın en zengin kadını olarak bilinen 68 yaşındaki Alice Walton, 1962 yılında kurulan Wal-Mart isimli perakende satış zincirinin sahibidir. ABD'li Walton'un Forbes'in 2017 raporuna göre tahmini serveti ise 46,1 milyar dolardır!


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.