Güzel Haber Hükümet Tarafından Son Dakika Olarak duyuruldu! Devletten Her Bireye 500 TL!

Güzel Haber Hükümet Tarafından Son Dakika Olarak duyuruldu! Devletten Her Bireye 500 TL!

Milyonlarca çalışanı oldukça yakından ilgilendiriyor. Yeni düzenleme uzun süren çalışma ile yapıldı.Milyonlarca çalışanı oldukça yakından ilgilendiriyor. Yeni düzenleme uzun süren çalışma ile yapıldı. Getirisi oldukça yükseldi. Devlet 500 TL ödüyor. Bireysel emeklilik sistemi ile artan devlet katsıyla birlikte cazip şekle geldi. Bireysel emeklilik yatırım araçları ile kıyaslandığında yüksek getirisiyle ön plana çıkmış oldu. Sisteme her ay 1000 TL ödeyenler her ay 250 TL, senelik da 3 000 lira gelir elde etti. Yıl sonuna kadar aylık primini iki bin tl'ye çıkaranlara aylık 500 TL ödeyecek.

3.jpg

Devlet katkısının yükselmesiyle bireysel emekliliğin cazip şekle geldiğini vurguladı. Son iki-üç senedir bireysel emeklilik yatırımlarında getiriler çok iyi. İlki, diğer yatırım araçlarının kazançları ile kıyas edildiğinde çok üstünde getiriler sağlandı. 2. geçmiş senelere göre iyi çünkü, sisteme yönelik olarak büyük şikayet, kazancın düşük olmasıydı; hatta bazıları, ‘yatırdığımızı bile alamıyoruz’ şeklinde şikayet etmekteydi. Her ne kadar bu vatandaşlara, ‘bu iş emeklilik işidir, uzun süreli bakmak gerekmektedir, en az 5-10 senelik getirilere bakın’ şeklinde açıklama yapılsa da birçoğu getirilerin azlığı sebebiyle sistemden ayrıldı.

Bu sebeple de salgında; pek çok işyerinin kapanmasına, pek çok çalışanın kısa çalışma ödeneği,  izin desteğinden faydalanmasına, rağmen sistemden çıkışlar olmadı, tam tersine yeni girişler bile görüldü.


DEVLET KATKINIZI ARTIRIN

Yıl sonu yaklaşıyor, imkanınız var ise, devlet katkısından daha fazla faydalanmak için BES’e ödediğiniz miktarı artırın. Devlet katkısının üst limiti, brüt asgari ücretin % 25’i ile sınırlı ki, bu sene için, bu üst limit 8.829 TL. Her ay 1000 TL ödüyorsanız, devlet de her ay 250 TL, senelik da 3 000 TL sizin adınıza katkı sunuyor. Eğer o ödediğiniz 1000 TL senin sonuna kadar 2 000 tl'ye çıkarırsanız, devlet sizin için 500 TL katkıda bulunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.