İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları! Düşük Faizli 10 Bin TL Kredi

İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları! Düşük Faizli 10 Bin TL Kredi

İş Bankası'ndan düşük faizli bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ile pandemiyi olabildiğince rahat atlatabilmek mümkün. Çekeceğiniz kredide vade sayısından faiz ödemelerine kadar her şey yer alıyor. İş Bankası kredi başvurusu detayları yazımızda.

İş Bankası'nın çeşitli sebeplerle ancak en çok da koronavirüs nedeniyle ihtiyaç kredisine ihtiyacı olan vatandaşlar için güzel bir haberi var. İhtiyaç kredisi çekerek sizler de geçici mali sıkıntılarınıza çözüm bulabilirsiniz. Düşük faiz oranı ve uygun vadelerle çekilebilecek bu krediler için gerekli şartlar bulunmaktadır. Peki İş Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar nelerdir? Hangi durumlarda ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz? İhtiyaç kredisinin vadesi, faiz oranı ve miktarı hakkında her şey haberimizde yer almaktadır.

İş Bankası 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veriyor

İş Bankası'nın vermiş olduğu 10 Bin TL'lik ihtiyaç kredisi vatandaşa ilaç olmaya devam ediyor. Sizler de ihtiyaç doğrultusunda kredinizi çekebilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. 

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Vade ve Faiz Oranı

Vatandaşın 12 aylık vade ile çekeceği 10 bin TL'lik kredi için faiz oranı oldukça makul tutuldu. Yüzde 1,5 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Virüsten ötürü işsiz kalan vatandaşlar, birikimleri de tükenince çareyi kredi çekmekte bulabiliyor. Esnafların da ihtiyacı olan bu kredilerde faiz oranı düşük tutuluyor ve vade sayısında artış gözlenebiliyor. Pandemiden bu yana ihtiyaç kredilerinden yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak belirli şartlar dahilinde bu krediler veriliyor. Kredisi eksi olan ve borçlu vatandaşların kredi çekme ihtimali diğerlerine nazaran oldukça düşük. Gerekli şartları karşıladığınız takdirde sizler de kredi çekebilirsiniz. Peki bu şartlar tam olarak neleri kapsamaktadır? İş Bankası ihtiyaç kredisi şartlarını inceleyelim.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

İş Bankası'ndan herhangi bir kredi çekebilmek için gerekli temel şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar karşılanmadan hiçbir şekilde kişiye kredi verilmemektedir. Peki verilecek bu kredide aranan genel şartlar nelerdir? 

  • T.C. kimliğinizin yanınızda olması gerekiyor.
  • Bulunduğunuz evin adresini kanıtlayacak nitelikte bir fatura veya farklı bir belge bulundurmalısınız.
  • Size kredi verilebilmesi adına maaş bordrosu veya bir şekilde gelir elde ettiğinize dair kanıt.

Şubeden şubeye değişmekle beraber bu sayılanların dışında farklı şartlar da ortaya konulabilir. 

Çekeceğiniz kredi ile beraber fazladan ödeyeceğiniz miktar ortalama 1200 TL civarındadır. Faiz oranlarının düşüklüğü sebebiyle 1 yılda ancak bu kadar miktar bankaya faiz borcu olarak ödeyeceksiniz. Kredi çekmek için çeşitli dosya masrafları da istenebilir. Ödemelerde herhangi bir erteleme detayı bulunmasa da şubeden şubeye değişebilecek çeşitli şartlarla kredi ödemesinde erteleme kullanılma ihtimali var. Kredi erteleme işlemi devreye girerse faizin devam edeceğini de unutmayın. İş Bankası'nın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisine olan talepler,pandemi dolayısıyla oldukça arttı. Çeşitli şartları karşılayan vatandaşlar kredilerini rahatlıkla çekebiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.