Kadınlara 650 TL'lik Nakit Ödeme! Kadınlara Sunulan Destekler Nelerdir?

Kadınlara 650 TL'lik Nakit Ödeme! Kadınlara Sunulan Destekler Nelerdir?

Kadınların sosyal desteklerden yararlanabilmesi oldukça önemlidir. Zamla beraber 650 TL'yi bulan maddi destekten nasıl faydalanabilirsiniz? Kadınların ödeme alabilmesi için gerekli şartlar nelerdir?

Hükümetin vermiş olduğu maddi desteklerden biri olan eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımlar ile 650 TL ödeme almak mümkün. Peki yardım alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Ödemeler nereden alınmaktadır? Koronavirüsten ötürü ödeme yöntemlerinde bazı değişiklikler yaşandı. Geçmişte alınan yardım miktarında değişim yaşandı ve artık kadınlar yapılan zamla beraber daha fazla destek alacak.

Kadınlara Yapılan Destekler

Eşi vefat eden kadınların daha önce almış olduğu 550 TL'lik ödemenin yerini yapılan zamla 650 TL'lik ödeme aldı. Enflasyona ve çeşitli verilere nazaran yüzdesel anlamda yüksek bir zam yapılmış olundu. Peki kadınlar bu ödemeleri aylık olarak mı alıyor? ATM üzerinden ödemeleri teslim almak mümkün mü?

Pandemi Ödeme Yöntemlerini Etkiledi

Pandemi nedeniyle önceleri ATM üzerinden çekilebilen ödemeler artık kolluk kuvvetleri tarafından bizzat evlere getiriliyor. Koronavirüsün neden olduğu zorlu yaşam koşulları sonrasında hükümet elinden geldiği kadarıyla çeşitli önlemler alarak vatandaşlarına destek oluyor. PTT tarafından alınan ödemelerde radikal değişiklikler yapıldı.

Eşi Vefat Eden Kadınlar Nasıl Destek Alabilir?

Kadınların destek alabilmesi için hane başına düşen gelirin 700 TL'nin altında olması gerekiyor. Eşi vefat eden kadınların para alabilmesi için belki de en önemli şart gelir miktarıdır. Gelir miktarı belirli bir eşiğin altında olan kadınların ödeme alması mümkünken, eşiği geçen kadınlar destek parası alamamaktadır. Destek başvurusunda bulunabilmek için yapılması gereken bulunduğunuz şehirdeki kaymakamlığa uğrayarak durumu izah etmeniz olacaktır. Başvuru yaparken sizden nüfus cüzdanı dışında başka bir şey istenmeyecektir. Rahatlıkla başvuru yapabilir ve yapılan incelemeler sonucunda 2 ayda bir olmak üzere 650 TL'lik ödemenizi alabilirsiniz.

Kadınlara sağlanan destekler elbette bununla sınırlı değil. Sosyal devlet anlayışı neticesinde günümüzde onlarca destek paketi bulunuyor. Çeşitli koşulları karşılama şartı ile kadınlar başta olmak üzere genç, öğrenci, yaşlı, çalışan herkes desteklerden faydalanabiliyor. Sağlanan desteklerin tümü için il ve ilçe kurumlarına uğrayarak bilgi edinmeniz mümkün. Öğrencilere sağlanan burslar ise öğrencilerin eğitimle meşgul olması adına büyük önem arz ediyor. 

Sosyal destekler nereden kontrol edilir?

Yapmış olduğunuz sosyal destek başvurularının sonuçlarını nereden öğrenebileceğini merak ediyorsanız e-devlet'i kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden erişim sağlayabilir ve kimseyle iletişim kurmaya ihtiyaç duymadan yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. Aynı şekilde telefon üzerinden sesli olarak sorgulama yapmak isterseniz Alo 183'ü aramanız yeterli olacaktır. Anne,kadın, öğrenci, emekliler, şehit ve gazi yakınları bu uygulama aracılığıyla sosyal yardımlardan mahrum kalmayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.