Taşeron İşçiye 2021 Yılında %15 Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi mi?

Taşeron İşçiye 2021 Yılında %15 Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi mi?

Taşeron işçi için yapılacak 2021 yılı maaş zammı açıklaması henüz gerçekleşmedi. Ancak uzmanlardan yapılan açıklamalar ve sendikaların talep ettiği zam yüzdesine bakıldığında taşeron 2021 yılında yüzde kaç zam alacak?

Taşeron işçilerin bir süredir haberini beklediği maaş zammı açıklaması henüz gerçekleşmedi. Ancak 2021 yılına girmemize neredeyse 1 hafta kaldı ve taşeron artık bir açıklama bekliyor. Yakın zamanda konuyla ilgili açıklamanın yapılacağına olan inanç tam. Bakanlığın asgari ücret ve emekli maaşıyla ilgili yüzde kaç zam yapacağına ilişkin haberler gündemde dolaşırken, gelin hep beraber taşeron işçinin alacağı muhtemel zamma göz atalım.

Taşeron İşçi 2021 Yılında Yüzde Kaç Zam Alacak?

2020 yılında sosyal hak ve zam konusunda büyük beklentileri olan taşeron işçinin almış olduğu cevap kendilerini büyük hüsrana uğrattı. Taşeron işçileri için herhangi bir düzenlemenin yapılmaması ve kadro hayallerinin gerçekleşmemesi çalışanları büyük ölçüde üzdü. Ancak şu an 2020 yılının sonlarına gelmiş bulunmaktayız ve yeni yıla girerken açıklanan zam açıklamalarından çalışanlar da nasibini almak istiyor. Ayrıca işçiler hakkında Toplu İş Sözleşmesi'nin düzenlenmeye başladığı müjdesi de aylar öncesinden verildi. Taşeron olan olmayan herkesin merak ederek sorduğu soru ise şu : Taşeron işçi 2021 yılında ne kadar maaş alacak?

Taşeronun merakla beklediği soru karşısında henüz resmi makamlardan bir açıklama gelmedi. Ancak uzmanlar ve taşeron işçinin hakkını savunan sendikaların paylaştığı bilgilere göre enflasyonun taşeron üzerinde büyük etkisi olacağı konuşuluyor.

Taşeron İçin Yüzde 15'lik Zam

Emekliler için yüzde 7'lik bir zam öngörülürken söz konusu taşeron işçiler için ise ortalama %15'lik bir zam yapılacağı düşünülmekte. Sendikaların işçiler için istediği zam ise %20 olarak biliniyor. Ancak bu yüzdeliği hükümetin onaylamayacağına yönelik çeşitli görüşler bulunmakta. Yine de eğer yüzde 15'lik bir zam gerçekleşirse şüphesiz taşeron çalışanlar bayram edecek. Bu denli önemli bir artış karşısında çalışanlar oldukça sevinecektir.

2021 Yılı Enflasyon Verileri de Etkili Olacak

2021 yılı için öngörülen enflasyon verilerinin taşerona yapılacak zamda etkili olduğu bilgisi de geldi. Muhtemelen Aralık ayının bitimine birkaç gün kala zam haberleri resmi kaynaklardan bildirilmeye başlanacak. Şu an için yalnızca ağır asgari ücret çalışanlarının alacağı maaşlarda bir düzenleme yapıldı. Ancak normal asgari ücret üzerine, emekli maaşı ve taşeron işçinin alacağı maaş üzerinde bir zam düzenlemesi henüz yapılmış değil. Bu düzenlemeler tamamlandığında ki 2021 yılına girmeden tamamlanacağı düşünülüyor, gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Çalışma Bakanlığı Açıklama Yaptı mı?

Aile Çalışma ve Sosyal Hİzmetler Bakanlığı'nın konuyla ilgili henüz resmi bir açıklaması bulunmamaktadır. Söz konusu açıklamanın yapılacağı tarih 1 hafta içerisinde netleşecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.