2019’un Hüzünlü ve En İyi 10 Dram filmi

2019’un Hüzünlü ve En İyi 10 Dram filmi

2019 en iyi 10 dram ve en çok ağlatan filmlerini bulup listeleyip konuları hakkında sizlere açıkladık

2019’un en çok izlenen ve en çok ağlatan dram film listesini sizler film severler için oluşturduk ve filmler hakkında konunun ne olduğuna dair özet ve bilgilere yer verdik. 

İyi seyirler...

1) Marriage story ( Evlilik hikâyesi )  8,0

Yönetmen: Noah Baumbach

Yapımcı: David Heyman, Noah Baumbach

Senarist: Noah Baumbach

Cinsi: Sinema filmi

Film evli bir çiftin boşanma hikâyelerini taban almaktadır. Yönetmen olan Charlie ve oyuncu olan eşi Nicole evliliklerine son verme kararı alırlar. Charlie işi için New York’ta kalmak isterken Nicole oğlunu da alıp oyuncu arkadaşları ile yeni TV dizisi için Los Angeles’a gitmek ve orda yaşamak ister. Nicole kariyeri için evliliğinden vazgeçme kararı alıp avukatlarla görüşüp boşanma davası açmak ister. Nicole kendi istekleri ve arzularının hep daha sonra geldiğini hep Charlie’nin

İlkte olduğunu ve buna son vermek ister. Avukatlarla görüşen çift en son Henry’in velayeti Nicole’ye verilmesiyle sonlanır. Film Charlie’nin egosu yüzünden sakin geçen evliliklerinin bozulmasına ve ailesinden olmasını anlatmakta.

2) Lara 7,2

Yönetmen: Jan-Ole Gerster

Senarist: Jan-Ole Gerster

Cinsi: Sinema filmi

Film Lara adındaki kadın ve oğlunun hikâyesini anlatmaktadır. Lara’nın oğlu Victor ilk piyano konserini verecektir. Konser vereceği gün Lara’nın yani annesinin doğum günüdür. Lara o gün için çok mutludur fakat konsere az bir zaman kala Victor halen annesini konsere davet etmemiştir. Lara oğlunun kendisini davet etmesi için harekete geçer fakat işler raydan çıkar.

3) Monos 7,0

Yönetmen: Alejandro Landes

Yapımcı: Alejandro Landes, Fernando Epstein, Santiago Zapata, Cristina Landes

Senarist: Alejandro Landes, Alexis Dos Santos

Cinsi: Sinema film

Film bir grup gerillanın yaşam hikâyesini anlatmaktadır. Kendilerine değişik isimler takan birkaç çocuk, Latin Amerika’nın dağlarında bir örgüt tarafından katil olmaları için eğitilirler. Çocuklar adeta bir asker gibi yetiştirilip eğitim ve egzersizler yaparak savaş koşullarına hazırlanmaktadırlar. Çocuklar tek başlarına kaldıklarında kendi benliklerine dönüp yaşıtları gibi oyunlar oynamaya başlarlar. Şiddete meyilli bir tarafları olmasından hayatlarının bu yüzden kararmasına neden olmuştur. Askerler çocuklara pusu kurup tuzağa çekmektedirler ve işler daha da karmaşıklaşır.

4) Waves ( Dalgalar ) 7,6

Yönetmen: Trey Edward Shults

Yapımcı:   Kevin Turen, Jessica Row, Trey Edward Shults

Senarist: Trey Edward Shults

Cinsi: Sinema filmi

Dalgalar filminde Afrika- Amerikalı ailenin yaşadığı yoğun duygularına tanık oluyoruz. Hikâye bize hayat hakkında birçok şey öğretmektedir. Değişik duyguları yaşamanıza neden olacak türden bir film.

5) The Best of Enemies ( Düşmanların En İyisi ) 7,2

Yönetmen: Robin Bissell

Yapımcı: Danny Strong, Fred Bernstein, Matt Berenson, Robin Bissell, Dominique Telson, Tobey Maguire, Matthew Plouffe,

Senarist: Robin Bissell

Cinsi: Sinema filmi

İnsan hakları savunucusu Atwater ve düzenlenen bir topluluk zirvesine istemeden eş başkanlık yapmak zorunda kalan yerel lider Ellis’in ilişkilerine odaklanıyor. 1971'de Durham ve Karolina’da okulların ırk ayrımının ortadan kaldırılması üzerine yapılan toplantıda olan bitenler anlatılıyor, Durham, Atwater ve Ellis’in hayatları sonsuza kadar değişiyor.

6) The Mustang 7,0

Yönetmen: Laure de Clermont-Tonnerre

Yapımcı: Alain Goldman

Senarist: Laure de Clermont-Tonnerre, Mona Fastvold, Brock Norman Brock

Cinsi: Sinema filmi

Film geçmişi karanlık ve şiddet dolu olan Roman Coleman adındaki bir mahkûmun hikâyesini anlatmaktadır. Kapanık olan Roman hapishanede hiç kimse ile iletişim kurmaz ve kendisini görmeye gelen kızı bile iletişim kuramamış. Geçmişindeki şiddet dolu anlardan uzaklaşmaya çalışan Roman devletin yaptığı bir rehabilitasyon programına katılır. Programda vahşi atları eğitmede mahkûmlar kullanılmaktadır. Eğitim sırasında Roman atlarla ve mahkûmlarla iletişim kurmaya başlar. Roman cılız ve çok hırçın bir at ile ilgilenir. Atı sakinleştirmeye kalktığı her an geçmişi ile yüzleşmektedir.

7) Harriet 6,5

Yönetmen: Kasi Lemmons

Yapımcı: Debra Martin Chase, Daniela Taplin Lundberg, Gregory Allen Howard

Senarist: Gregory Allen Howard, Kasi Lemmons

Cinsi: Sinema filmi

Film Harriet Tubman’nın hayat hikâyesini ele alıyor. Harriet özgürlük uğruna kölelik karşıtı eylemci, sivil haklar eylemcisi bir hemşiredir

Film Harriet Tubman’ın kölelik hayatından kurtuluşunu ve Amerika’da büyük kahraman olmasına dikkat çekiyor. Amerika iç savaşında Konfederasyon aleyhine çalışıp birlik lehine casusluk yapmış, verdiği mücadeleler ile tanınmış bir hemşire. Köle olarak dünyaya gelen Harriet bu yaşama son verip kaçmış ve başka yerlerde yaşamını sürdürmüştür. Sonraları tekrar dönüp onlarca kölenin ve ailenin kaçmasını özgür olmasını sağlamıştır.

8) Portrait of a Lady on Fire (Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi ) 8,1

Yönetmen: Céline Sciamma

Yapımcı: Véronique Cayla, Bénédicte Couvreur

Senarist: Céline Sciamma

Cinsi: Sinema filmi

18. yy’ın sonunda bir ressam olan Marianne ders vermektedir. Bir öğrencisinin “alev almış bir kızın portresini ” siz mi çizdiniz diye sorar ve Marianne geçmişten bir şeyler hatırlar.

Marianne Heloise adında genç bir kızın portresini resmetmek için görevlendirilir. Heloise evlendirileceği için bir portresine ihtiyaç vardır. Evlenmemek için bunu daha önce kabul etmeyen Heloise’nin yanına arkadamış gibi getirilen Marianne Heloise ile zaman geçirmeyebaşlar. Marianne geceleri Heloise’nin portresini resmeder. Bunlara daha çok katlanamayan Marianne Heloise’ye her şeyi açıklar ve birbirleri ile daha çok zaman geçirmeye başlarlar. Bu arkadaşlıkları aralarında güçlü bir bağ oluşturup onları romantizme sevk eder birbirlerine tutku ile bağlıdırlar. Fakat Marianne’nin ayrılık vakti gelir Marianne Heloise’ye kendisinin oto portresini bir sayfasına çizmiş olduğu bir kitap verir. Sonraları Marianne bir portrede Heloise ve oğlunu görür, portrede Heloise’nin elinde Marianne’nin ona verdiği kitap vardır ve Marianne’nin portresinin olduğu sayfayı işaret etmektedir. Marianne Heloise’yi bir konserde görür ama heloise onu görmez. Heloise Marianne’den öğrendiği şarkıyı dinlerken ağlar ve Marianneyi hatırlar.

9) Luce 6,7

Yönetmen: Julius Onah

Yapımcı: John Baker, Julius Onah. Andrew Yang.

Senarist: J.C. Lee, Julius Onah

Cinsi: Sinema filmi

Savaş sonrasında bir çift olan Amy ve Peter çok yıkım yaşanılan eritrea’dan bir çocuk evlatlık alırlar, evlatlık aldıkları Luce ile yeni bir hayat kurarlar. Yıllar sonra Luce yaşadıkları Virginia’da sevilen biri oluyor. Okulda başarılı olur ve herkesin dikkatini çekiyor olacak. Luce’nin öğretmeni Luce’nin kendi yaşıtları için örnek bir öğrenci olarak görür. Öğretmen bir gün yüzyılın figürleriyle ilgili makale yazmalarını ister ve işler karışır. Luce’nin siyasi şiddet içerikli yazdığı makale öğretmenin endişelenmesine sebep olur.

10) A Beatiful Day in the Neighborhood ( Mahallede Güzel Bir Gün ) 7,3

Yönetmen: Marielle Heller

Yapımcı: Youree Henley, Peter Saraf, Marc Turtletaub, Leah Holzer

Senarist: Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster

Cinsi: Sinema filmi

Film, Amerika da çok sevilen ünlü olan Fred ve gazeteci olan Tom arasındaki gittikçe güçlenen arkadaşlığı ele almaktadır. Yaşanmış olaylara dayanan film alaycı gazeteci Tom isteksiz bir şekilde Fred’in hakkında bir yazı yazmayı kabul eder. İkisi birbirini tanıdıkça Tom’un hayata bakış açısı değişmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.