Asgari Ücret 4500 TL Oldu… Başkan Bombayı Patlattı!

Asgari Ücret 4500 TL Oldu… Başkan Bombayı Patlattı!

Konya’nın Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, asgari ücretin 4500 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Yeni yılın gelmesi ile birlikte asgari ücretli milyonlarca vatandaş maaşlarına yapılacak olan zam oranını merak ediyor. Asgari ücret toplantısı da geçtiğimiz hafta ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ancak asgari ücrete yapılacak zam oranının dördüncü toplantının ardından açıklanması bekleniyor.

Asgari Ücret 4500 TL

Konya’nın Tuzlukçu Belediye Başkanı CHP’li Nurettin Akbuğa, belediyede çalışan, kadrolu, sözleşmeli ve taşeron işçilerin arasındaki gelir farkını dengelemek için asgari ücretin 4500 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Akbuğa, işçilerin DİSK Genel İş üyesi olduklarını belirtti. Asgari ücret belirleme toplantısına, DİSK Genel İş Sendikası Konya Temsilcisi Mustafa Tamer ve işçi temsilcilerinin katıldığını, ilk etapta işçilerin 300 TL zam istediğini, yapılan zammın ise 1000 TL olarak gerçekleştiğini ifade etti. Akbuğa, işçilerin çalışma sürelerinin aynı olmasına rağmen maaşlarının birbirinden farklı olduğunu, bunu dengelemek içinde asgari ücretin 4500 TL’ye yükseltildiğini açıklandı.

akbuga-chp.jpg

İşçinin Partisi

Akbuğa, işçilere yapılan bu zammın sosyal demokrat anlayışından kaynaklandığını belirterek, göreve geldiğinde işçilerin çok borçları olduğunu söylediğini ve işçilere ödenen maaşların yetersiz olduğunu ifade etti. Göreve gelmesi ile birlikte sözleşme ile 750 TL zam yaptıklarını belirtti. “Cumhuriyet Halk Partisi, işçinin partisidir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.