Beyoğlu Güzelleşiyor! Eserin Resmedildiği Merdiven Kullanıma Açıldı

Beyoğlu Güzelleşiyor! Eserin Resmedildiği Merdiven Kullanıma Açıldı

İstanbul’da Beyoğlu Belediyesi sokakları güzelleştirmek amacıyla bir proje başladı. Bu kapsamında Enli Yokuşu’na üç boyutlu çizim yapıldı. Çizim tamamlandıktan sonra kullanıma açılan merdivenin açılışına Pro. Dr. Burçin Cem Abacıoğlu ile çizim sahibi...

İstanbul’da Beyoğlu Belediyesi sokakları güzelleştirmek amacıyla bir proje başladı. Bu kapsamında Enli Yokuşu’na üç boyutlu çizim yapıldı. Çizim tamamlandıktan sonra kullanıma açılan merdivenin açılışına Pro. Dr. Burçin Cem Abacıoğlu ile çizim sahibi öğrenciler de katıldı.

İstanbul’da Beyoğlu Belediyesi tarafından başlatılan proje ile çizimi tamamlanan merdiven, katılımcıları ile birlikte kullanıma açıldı. Düzenlenen açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Türk sanat tarihinde çok önemli bir yere sahip olan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin de kurucusu olan Osman Hamdi Bey’in Mimozalı Kadın eserini özellikle seçtiklerini, Beyoğlu sokaklarına güzellik kattığını belirtti. Üniversiteler ile işbirliği içerisinde olarak Beyoğlu’nun sanat ve kültür yönlerini ön plana çıkartmak istediklerini aktaran Yıldız, bu doğrultuda ilçenin bir çok merdiven ve duvarının uluslararası sanatçılar ve üniversite öğrencileri tarafından boyandığını ve boyanacağını açıkladı.

 

Açılışa Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Da Katıldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin Mimozalı Kadın eserini oldukça güzel ve başarılı bir şekilde Enli Yokuşu’na uyguladıklarından bahseden Haydar Ali Yıldız, 25 üniversite ile iş birliği içerisinde olduklarını ve bu tarz çalışmalar yapmaya devam edeceklerini de aktardı.

5f6bad3a67b0a924d4e643c2.jpg

Açılış törenine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci’nin de katılım sağlayacağı ancak koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebi ile katılamadığını belirten Belediye Başkanı Yıldız, törende kendisine geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Açılışa Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu ile birlikte çizimi gerçekleştiren üniversite öğrencileri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.