İstanbul’da Vaka Sayısında Yüzde 25 Düşüş! Ama...!

İstanbul’da Vaka Sayısında Yüzde 25 Düşüş! Ama...!

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son koronavirüs açıklaması ile güzel haberi duyurdu. Yaptığı açıklama ile İstanbul’da hızla artış gösteren vaka sayısına değinen Koca, son bir aylık süreçte yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler sonucunda

 

 

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son koronavirüs açıklaması ile güzel haberi duyurdu. Yaptığı açıklama ile İstanbul’da hızla artış gösteren vaka sayısına değinen Koca, son bir aylık süreçte yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler sonucunda vaka sayılarında düşüşler olduğunu belirtti. Hastanelerde yoğunluğun ve yoğun bakım oranının değişmediğini belirten Koca, vaka sayılarında yüzde 25 düşüş görüldüğünü belirtti.

5fcba096554283153cbda34e.jpg

Yaptığı açıklamada İstanbul’un kritik durumuna da değinen Bakan Koca, haftalık olarak İstanbul değerlendirmesi yaptıklarını belirtti. Sağlık yöneticileri ve Başhekimler ile birlikte haftalık yapılan İstanbul değerlendirmesinde bu hafta görülen vaka sayısındaki düşüşün ön plana çıktığını ifade Fahrettin Koca, yoğun bakım yükünün devam ettiğini de belirtti.

 

5 Aralık Koronavirüs Vaka ve Ölüm Sayısı Açıklandı

5fcbb0d8d3806c184c9caf91.jpg

Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan koronavirüs detaylarında 5 Aralık itibariyle artışın devam ettiği gözlendi. Yapılan açıklamaya göre son 24 saatte 196 kişinin koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdikleri ifade edildi. Vaka sayısı 31 bin 896 olarak açıklanan koronavirüs tablosunda hasta sayısı ise 6 bin 128 olarak açıklandı. 5 Aralık Cumartesi günü açıklanan veriler ile birlikte toplamda yaşamını kaybeden kişi sayısı 14 bin 705’e yükselirken, hasta sayısı ise toplamda 533 bin 198’e ulaştı.

Açıklanan 5 Aralık koronavirüs tablosunda belirtilen günlük iyileşme sayısı bugün için 4 bin 100 olarak açıklanırken, toplamda iyileşen sayısı ise 427 bin 242’ye ulaştı. Ağır hasta sayısı ise 5 Aralık itibariyle 5 bin 800’e yükseldi.

5 Aralık Cumartesi koronavirüs detaylarını Twitter hesabından duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü hasta sayısının 6 bin 128 olduğunu açıkladı. Sokağa çıkma yasaklarını da değerlendiren Fahrettin Koca, bu yasakların tamamen halkın sağlığı için alınan kararlar olduklarını belirtti. Herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerektiğini belirten Fahrettin Koca, en güvenilir yerlerin evlerimiz olduğunu belirtti. Uygulanan ve verilen yasak ile kısıtlama kararlarına uyulmasının oldukça elzem olduğuna da değinen Koca, alınan tedbirler ile birlikte virüs ile mücadelenin daha etkin olacağına değinerek, herkesin kendi tedbirlerini de alması gerektiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.