Kan Donduran İtiraf! Çoğunluğu 70 Yaş Üzeri 25 Kadını Öldürdü!

Kan Donduran İtiraf! Çoğunluğu 70 Yaş Üzeri 25 Kadını Öldürdü!

Rusya’nın TASS haber ajansı tarafından servis edilen habere göre 38 yaşındaki Radik Tagirov, çoğunluğu 70 yaş üzerinde olan 25 kadını öldürdüğünü itiraf etti!

Radik Tagirov’un DNA kanıtları ile ayakkabı izlerinin olay yerleri ile eşleşmesi üzerinde cinayetleri itiraf ettiği haber ajansı tarafından aktarıldı. Rus dedektifler, yıllardır Volga manyağı olarak bilinen ve 25’ten fazla cinayetin sorumlusu olarak tutulan Radik Tagirov’u yakaladıklarını belirttiler. Rusya Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamada, 2011 ve 2012 yılları arasında Rusya’yı kan gölüne çeviren 26 kadın cinayetinden sorumlu tutulan Radik Tagirov’un olayı itiraf ettiğini aktardı. Dedektifler, suçların işlendiği yerlerden alınan başka kanıtların da olduğunu söylediler. Tagirov, tesisatçı, elektrikçi ve kamu hizmetleri çalışanı gibi davranarak yalnız yaşadığını tespit ettiği kadınların dairelerine girdiği iddia edilmekte…

Yakalnıp tutuklanan Tagirov, öldürdüğü kurbanlarını gücünü kullanarak alt ettiğini, o kadınları önlük, çamaşır ipi ya da eline geçen herhangi bir nesneyi kullanarak, aynı zamanda ellerini de kullanarak boğup öldürdüğü iddia ediliyor. Ayrıca yapılan haberde Tagirov’un öldürdüğü kadınların büyük çoğunluğu 70 yaşın üzerinde olduğu da iddia edilmekte.

rus-seri-katil.jpg

Saplantılı Bir Katil!

Rus dedektiflerin olaylar hakkında buldukları kanıtlara göre, Tagirov genelde öldürdüğü kadınların eşyalarını çalıyordu. Ancak bazı durumlarda da hiçbir değerli eşyaya da dokunmadan olay yerinden uzaklaştığı da olmaktaydı. Hiçbir delil bırakmak istemeyen Tagirov’un, cinayetleri işlediği yerlerde giderken eldiven giydiği ve olay yerini gitmeden önce sterilize etmeye çalıştığı da ayrıca tespit edilmiş bir detay.

Büyük bir çoğunluğunun 2011 ile 2012 yılları arasında gerçekleştiği cinayetlerin, üç dört farklı şehirde gerçekleştiği ifade edilmekte. Bu zaman kadar hiçbir şekilde kesin bir cinayet rakamına ulaşılmaması ile birlikte, Rus dedektifler Urallar bölgesinde başka cinayetlerin de gerçekleşmiş olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Seri katilin 2013 yılından sonra bir süre herhangi bir cinayet işlemediğini, 2017 yılında bu bölgede işlenen bir cinayet üzerine bölge halkının tekrar korkuya kapıldığı ifade ediliyor. Rus polisi ve dedektif ekipleri 2019 yılında henüz bulunamayan ve yakalanamayan Tagirov’un tespit edilmesi için 3 milyon ruble (310 bin lira) civarında bir ödül koyarak halka duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.