Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! Buzlanma, Donma ve Sis…!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı! Buzlanma, Donma ve Sis…!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6 Aralık Pazar günü için genel hava durumlarını açıkladı. Ülke genelinde kapalı bir hava beklenirken parçalı bulutlu ve çok bulutlu hava tüm ülke için geçerli olan bir beklenti iken, bazı bölgeler yağış görülecek,

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6 Aralık Pazar günü için genel hava durumlarını açıkladı. Ülke genelinde kapalı bir hava beklenirken parçalı bulutlu ve çok bulutlu hava tüm ülke için geçerli olan bir beklenti iken, bazı bölgeler yağış görülecek, bazı bölgelerde kar yağışının da olacağı belirtilen açıklamada ayrıca donma, buzlanma, pus ve sis uyarısı da yapıldı. Kış aylarının etkisinin arttığı bu günlerde artık yurt genelinde soğuk hava hakim olurken, ülkenin her bölgesinde yer yer yağışların olması bekleniyor.

1200px-iznik-golu-kapali-hava.jpg

Kıyı şehirlerin çoğunda yağış beklenirken, bazı şehirlerde bu yağışların hafif bazılarında ise sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de parçalı bulutlu havalar genele yayılırken, Erzurum ve Tunceli’de yağışların olacağı tahmin ediliyor. Bu bölgelerde karla karışık yağmur beklentisi ifade edilirken, kar yağışlarının olacağı da belirtildi. Ayrıca tüm bölgede sabaha karşı buzlanma ve donma olacağı uyarısı yapıldı. Ülke genelinde buzlanma ve donma uyarısı yapılırken, sis ve pus ise yine sabaha karşı saatlerde ciddi şekilde görüleceği tahmin ediliyor.

 

Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde genel olarak beklenen hava tahmini parçalı bulutlu ile çok bulutlu olurken; Marmara’da İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli bölgelerinde yer yer hafif yağışlar bekleniyor. Bu bölgelerde genellikle kapalı bir hava beklentisi de mevcut ayrıca. Ege bölgesinde genellikle parçalı bulutlu havalar olacağı beklenirken iç bölgelerde çok bulutlu hava olacağı ve sabaha doğru buzlanma beklentisi için uyarı yapıldı. Yine Akdeniz bölgesinde de parçalı bulutlu bir hava genele yayılırken, bu bölgede Hatay ilinde çok bulutlu hava beklentisi mevcut. Ayrıca Hatay’da yağış olabileceği de beklenirken bu yağışın sağanak olmayacağı düşünülüyor.

 

İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi

İç Anadolu bölgesinde şiddetli soğukların artık kendini iyice göstereceği günlere girilirken, hava durumunun da kapalı olması bekleniyor. Bulutlu hava beklenen İç Anadolu genelinde sis ve buzlanma oldukça geniş çapta görülecektir. Yine Karadeniz’de de sabaha karşı sis beklenirken bu bölge genelinde de bulutlu havalar bekleniyor. Ayrıca Karadeniz’in kıyı şehirlerinde yer yer yağış beklentisi de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

 

Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgeleri

En ciddi yağışların beklendiği Doğu Anadolu bölgesinde havaların kapalı olması beklenirken Tunceli ve Erzurum’da yağış olacağı belirtildi. Bu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Öte yandan Güney Doğu bölgesinde de kapalı hava genele yayılacakken buralarda da donma ve buzlanma risklerinin olacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum