Aknelerin Geçmesi İçin Harika Formül! Herkesin Merak Ettiği Akne Oluşumunun Nedenleri!

Aknelerin Geçmesi İçin Harika Formül! Herkesin Merak Ettiği Akne Oluşumunun Nedenleri!

Akneler, gün içerisinde moralimizi ve cilt güzelliğimizi bozmaktadır. Akne oluşumuna neden olan şeyleri bilirseniz ona göre önlem alabilirsiniz. Ayrıca aknelerin geçmesi için neler yapılabilir? Akne giderici işlemler oldukça etkilidir.

Cildin görüntüsünü bir anda bozan ve aynı zamanda moralleri de sıfıra indiren bir cilt sorunu var ise o da sivilce ile aknedir. Sivilce sorunu kadar akne de sıkıntı teşkil ediyor. Peki aknelere karşı ne yapmalıyız? Akneyi doğal yollardan bitirmek mümkündür. Doğal önlemler aldığınız ve etkili tedavi yöntemleri uyguladığınız sürece aknelerden kurtulabilirsiniz. Ancak akne oluşumunun nedenlerini öğrenmekte fayda var. Sizler, bir besine olan alerjiniz dahi cildinizde aknelerin çıkmasına sebep olabilir. Bu nedenle teşhis her şeyden daha önemlidir. Çok istisna bir durum olmadıkça sizlerin ne gibi sorunlardan ötürü akneye sahip olduğunuzu öğrenebiliriz. Hali hazırda birkaç neden bulunuyor. Bu nedenlere değineceğiz. Nedenlerine değindikten sonra ise çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Akne Oluşumu Nedenleri!

Hormonal Sebepler

Hormon testlerinizi düzenli olarak yaptırdığınız sürece akne oluşumunun hormonlarla ilgisi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Böylelikle doktorunuz hormon dengenizi koruma konusunda sizlere daha etkili bir tedavi uygulayacaktır. Teşhis bakımından hormon testi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hormon testlerinde pek çok değer bulunmaktadır ve bu değerlere baktırarak farklı bir sorun olup olmadığını da görmek mümkündür. En yakın zamanda hormon testi yaptırın ve test sonucunu doktorunuza gösterin.

Alerjiniz Olabilir!

Çiçek, yiyecek, içecek veya herhangi bir kokuya karşı alerjiniz olabilir. Bu alerji de kısa sürede kişide sivilce ve akne oluşumuna neden olmaktadır. Eğer belli başlı şeyleri tükettikten sonra kendinizde akne oluşumuna rastlıyorsanız o şeyi tüketmeden yaşamanız gerekecek. Bu cips veya üzüm de olabilir. Hangi besinden alerji kaptığınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Akne Oluşumu Nasıl Geçer?

Detaylı Temizlik Şart!

Temizlik yaparken öncelikle benzoil peraksit içeren bir temizleyici kullanmanız gerektiğini söyleyelim. Eğer alerjiniz yoksa bu temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Her gün 2 defa yıkamanız önerilir. Ayrıca cilt temizliğinize de dikkat etmelisiniz.

Yağsız Makyaj Kullanın!

Yağsız makyaj kullanımı burada ön plana çıkıyor. Çünkü yağ, akne oluşumu ve yayılması açısından riskli olabilir. Makyaj dışında cilt bakımına etki eden nemlendiricilerin de yağsız olanlarını kullanmaya dikkat ediniz. Yağlı nemlendiriciler akneyi tetikleyebilir. 

Soğuk veya Sıcak Su ile Temas Etmeyin

Yüzünüzün soğuk ve sıcak su ile temas etmemesi gerekiyor. Bu tarz uç noktalardaki sıcaklıklarla temas durumunda da cildiniz bundan olumsuz etkilenebilmektedir. 

Leke Giderici Kremlerden Kullanın

Leke gidermede etkili olan kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremleri ne zaman kullanmalıyım diye soracak olursanız da yatmadan önce yapılması tavsiye ediliyor. Ayrıca leke giderici kremlerin sülfür içeriklilerini kullanırsanız daha iyi olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.