Bacak ve Vücut Kılları Jiletle mi Yoksa Ağda ile mi Alınmalı?

Bacak ve Vücut Kılları Jiletle mi Yoksa Ağda ile mi Alınmalı?

Kadınların en büyük dertlerinden birisi de vücut kıllarını nasıl alacaklarıdır. Kimileri jilet kullanırken bazıları ise ağda bantlarını tercih etmektedir. Peki hangi yöntem daha etkilidir? Jilet kullanımı tüy sıklığını ve kalınlığını arttırır mı?

Kış aylarında büyük bir problem teşkil etmeyen vücut kılları, havalar ısındıktan sonra adeta kadınların kabusu haline geliyor. Özellikle de tüyleriniz sık sık çıkmakta ise bu konuda bir çözüm üretmek şart. Genellikle ağda ve jilet arasında gidip gelen kadınlar, kimi zaman lazer tedavisiyle bu sorunu kökten çözmeye çalışıyor. Ancak genetik faktörler ve lazer tedavisinin yapıldı metoda kadar pek çok etken bu tedavinin kalıcılık oranını etkiliyor. Eğer sizler de kıl veya tüy alımı konusunda en iyi çözümün hangisi olduğunu merak ediyorsanız, gelin hep beraber jilet ve ağdanın avantaj ve dezavantajlarına göz atalım.

Bacak Tüyleri Neyle Alınmalı?

Soğuk havalarda bacak tüylerimizi almaya pek yanaşmayız. Genellikle pantolon veya bacaklarımızı kapatan kıyafetler giydiğimiz için buna ihtiyacımız yoktur. Ancak sıcak havalarda etek, şort veya bacaklarımızın bir şekilde gözükeceği kıyafetlerin bacak kıllarımızı belli etme olasılığı insanı çileden çıkartır. Bu konuda bir şeyler yapma ihtiyacı doğar ve çözüm ise oldukça basittir. Kimi kadınlar jilet ile kıllarını alırken, kimileri ise yapışkan ağda bantlarını tercih eder. Alternatif olarak vücut kıllarını kuaförde düzenli olarak aldıran insanlar da mevcuttur. Ancak sürekli olarak kuaföre giderek fazla masraf etmek herkese göre değildir. O yüzden çoğunluğun ihtiyacı olan bir çözümü sizlere sunacağız. 

Eğer jiletle bacaklarınızı alıyorsanız, ağdaya nazaran tüylerinizin daha hızlı çıktığını fark etmişsinizdir. Aynı zamanda jiletle ilgili başka bir iddia ise tüyleri daha da kalınlaştırarak gür çıkmasını sağladığı yönünde. Peki bu iddialar doğru mu? Jilet gerçekten de kurtulmak istediğimiz tüyleri kısa bir sürede çıkartıyor ve eskisine nazaran daha gür olmasını sağlıyorsa bu bizim aleyhimizedir.

Jilet Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Jiletle alınan tüylerin zamanla kalınlaştığına yönelik bilimsel bir ispat olmamasına karşılık kişiden kişiye bu durumun etkileri değişkenlik gösterebilir. Yani sizde meydana gelen gelişmeler bir başkasında olmayabilir. Bu tamamen genetikle ilgili bir faktördür ve net bir şey söylenmesi doğru değildir. Ancak jiletin hızlı bir şekilde tüyleri çıkardığına yönelik iddia için doğru diyebiliriz. Çoğunlukla bu meydana gelir ve erkekler de sakallarını jilet ile traş ederken kıllarının daha erken çıktığını belirtmektedir. 

Jilet mi Ağda mı?

Jilet kullanımı daha pratik olması nedeni ile tercih ediliyor. Aynı şekilde ağda kullanımına gelecek olursak ağdanın kılların daha geç çıkmasını sağladığı bilinmektedir. Ağdayı ısıtıp, yapıştırıp daha sonra da sert bir şekilde çekerek kıllarınızdan kurtulma yöntemi biraz daha zaman alabilir. Ancak işin sonucuna baktığımızda ağda kullanımının daha etkili olduğu gözlemleniyor. Eğer kıllarınız sık bir şekilde çıkıyorsa ağda kullanımı daha fazla tavsiye edilebilir. Tamamen kişisel tercih olmakla beraber işi kökünden çözmek için lazer tedavisine de başvurabilirsiniz. Kalıcılık oranı değişmekle beraber gözle görülür derecede bir azalma dahi meydana gelse sizin için kâr olacaktır. Çünkü hem zamanınızdan hem de uğraş kısmından tasarruf edeceksiniz. Bu da uzun soluklu bir deneyim olacaktır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.