Brezilya Kalçası Nedir? Estetik Operasyonlar ile Brezilya Kalçasına Sahip Olabilirsiniz

Brezilya Kalçası Nedir? Estetik Operasyonlar ile Brezilya Kalçasına Sahip Olabilirsiniz

Brezilya kalçası operasyonu, ünlü modellerin sahip olduğu kalçalara ithafen verilen bir isimdir. Son yıllarda kalça operasyonu yaptırarak daha büyük ve dolgun kalçalara sahip olmak isteyen kişi sayısı arttı. Brezilya kalçası operasyonu nasıl yapılır?

Cilt güzelliğinin görüntümüzdeki etkisi şüphesiz çok önemli. Ancak söz konusu genel vücut güzelliği olduğunda cildimiz bu konuda tek başına yeterli değildir. Genel olarak daha estetik ve göze hitap eden bir görünüme kavuşmak için kadınlar estetiğe başvurabiliyor. Sporla da güzel sonuçlar ortaya çıksa da söz konusu genetik faktörler nedeniyle arzulanan vücut her zaman gerçekleşemeyebiliyor. İşte bu konuda kadınların göğüs, kalça ve çeşitli noktalarına estetik yaptırdığı bilinmekte. Göğüslere uygulanan silikon uygulamasından hepimiz haberdarız. Fakat kalçalar için de bu tarz bir işlemin yapıldığını biliyor muydunuz? Brezilya kalçası adı verilen bir kalça görünümü estetik operasyonlarla sağlanmaktadır. Ameliyat sonrası süreç ve operasyondan sonraki ağrılarla ilgili çeşitli soru ve iddiaları yanıtlayacağız. Çünkü bu süreç, kişinin daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamakta. Aynı zamanda son senelerde kadınların brezilya kalçası uygulamasına ilgi gösterdiği biliniyor.

Brezilya Kalçası Nedir?

Brezilya kalçası, adından da anlaşılacağı üzere kalça bölgesinde yapılan çeşitli estetik operasyonlara verilen isimdir. Brezilyalı modellerde görülen kalça tipine benzer bir görüntü ortaya çıkarması hedeflenir. Bu yüzden ismi brezilya kalçası olmuştur. Bu kalça modeline erişmek için işlemi yapacak doktorun kim olduğu ve işlemi hangi yöntemle yapacağı çok önemlidir.

Brezilya Kalçası Operasyonu Nasıl Yapılıyor?

Brezilya kalçası operasyonunda kullanılan ve popüler olan iki farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan ilki yağ enjeksiyonu diğeri ise silikon implant ile gerçekleşmekte. Kalçaya uygulanan bu yöntemlerin ameliyat sonrasında çeşitli ağrılara veya sızılara neden olup olmadığı merak edilmektedir. Özellikle de bu işlemi yaptırmayı düşünen kadınların etkisini ne zaman göreceği de soruluyor.

Brezilya kalçasının ortaya çıkmasında sizin vücut yağlarınızdan faydalanılıyor. Liposuction yöntemi ile karın, bel, sırt gibi bölgelerden alınan yağların enjekte ediliyor. Bu sayede brezilya kalçasını ortaya çıkarmak için size ait yağlar kullanılmakta. Eğer bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız sizler de gerekli olan bilgileri öğrenmek üzere doktorunuza detayları sorabilirsiniz. Uygulanacak işlemden sonraki süreçte iyileşme süreleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Kalça Ameliyatı Sonrası İyileşme

Brezilya kalçası ameliyatı sonrasında iyileşme süresi olarak ortalama bir hafta öngörülmekte. Bu ameliyatın riskli olduğu iddiaları da mevcut. Ancak söz konusu kalça ameliyatında 3 farklı bölgeye yerleştirilen silikon implantları, oldukça güvenli bir şekilde yerleştiriliyor. Dışarıdan hissedilme tehlikesi de arz etmemekte. Yani bu ameliyat sonrasında insanların kalçanızda silikon olduğuna yönelik çeşitli iddialar ortaya atamayacaktır. Görüntü bakımından da uygun bir şekle büründüğünde kalçanız eskisinden daha dolgun ve sizin de beğeneceğiniz görüntüye kavuşacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.