Bu Belirtilere Dikkat Edin! Erken Yaşlanma Belirtileri!

Bu Belirtilere Dikkat Edin! Erken Yaşlanma Belirtileri!

İnsan doğan, büyüyen ve ölen bir varlıktır. Canlı yaşamında ki işleyiş böyleyken büyüdükçe ve yaş arttıkça bazı organlarda ve vücudun hücrelerinde yavaşlama ile birlikte duraklamalar görülebilmektedir.

 

 

İnsan doğan, büyüyen ve ölen bir varlıktır. Canlı yaşamında ki işleyiş böyleyken büyüdükçe ve yaş arttıkça bazı organlarda ve vücudun hücrelerinde yavaşlama ile birlikte duraklamalar görülebilmektedir. Buradan yola çıkarak şunu söylemek belki mümkün olabilmektedir. Yaşlandıkça canlılarda bazı vücut işleyişleri duraksamaya geçebilir ve buna bağlı olarak ciltte veya vücutta bir şeyler değişkenlikler gösterebilir. Bu değişimler yaş ilerledikçe ortaya çıkma eylemlerinde oldukça normal olarak karşılanmalıdırlar. Kişi yaşlanmaya başladıkça iç organlar daha hassas olabilir. Kaslar daha az hareket edebilir veya daha az yük kaldırabilmektedir. Yine saçlarda dökülme veya zayıflama gibi şeyler ortaya çıkabildiği gibi bir de ciltte sarkmalar ile buruşmalar ortaya çıkabilmektedir.

ciltte-erken-yaslanma-16-9-1579510063-670x371.jpg

Yukarıda bahsettiğimiz gibi canlılar yaşlandıkça bedenlerinde değişimler ve deformeler ortaya çıkabilmektedir. Ciltte buruşma veya sarkma gibi şeyler gözlenebilmektedir gibi. Bu belirtiler bazen de olağan seyrinde olmayabilmektedir. Yaş henüz çok fazla ilerlemeden kendini gösteren yaşlılık belirtileri ile kişi biraz can sıkıntısı yaşayabilmektedir. Erken yaşlanma olarak bilinen bu durum karşısında bazı belirtileri dikkate almak ve bu bağlamda bunlara çözüm bulmak mümkün; ancak bu belirtilerin ne olduğunu bilmekte fayda olacaktır. Bu içerikte size erken yaşlandığınızı gösteren 3 ipucundan bahsedeceğiz.

 

Göğüs ve Çevresindeki Belirtiler!

Erken yaşlanmanın belirtilerinden bir tanesi göğüs ve göğüs çevrelerinde görülebilmektedir. Bu bölgeler özellikle güneş ışınlarına maruz kalıyorsa daha ciddi belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Burada beliren işaretlere dikkat ederek erken yaşlanma sorununuz olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Göğüs bölgesinde erken yaşlanma belirtileri olarak kırışıklık, derinin kat kat olması ve bazı belli belirsiz çizgiler olarak saptanmaktadır. Burada böyle şeyler gördüyseniz dikkatle incelemeye alın.

 

Dudak İncelmesi ve Kuruması

Dudaklar erken yaşlanma belirtilerini hemen gösteren bölgelerden bir tanesidir. Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan dudaklar nemli olma özellikleri ile bilinmektedirler. Erken yaşlanma ile birlikte dudaklarda kuruluklar meydana gelebilmektedir. Ayrıca kuruluk ile birlikte dudaklarda ciddi bir incelme gibi sorunlarda söz konusu olabilmektedir. Dudaklarınızda sürekli yaşanan bir kuruluk sizi erken yaşlanma konusunda uyarıyor olabilir. Bu sebeple muhakkak dudaklarınızdan gelen bu alarma kulak vermelisiniz.

 

Göz Altı Kırışıklıkları

Göz altları yine vücudun en hassas bölgelerinden bir tanesidir. Öyle ki buralarda yaşlılık belirtileri hemen kendini gösterebilmektedir. Göz altlarında başlayan kırışıklıklar, şişkinlikler gibi işaretler sizde erken yaşlanma belirtisi olarak yer edinmelidir. Bu verilen işarete dikkat ederek erken yaşlanma sorunu yaşadığınızın farkına varmalısınız.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.