Burun Estetiği Yaptıracaksanız Ameliyat Öncesi Yenilmemesi Gerekenler! Burun Estetiğinden Önce Bunları Tüketmeyin

Burun Estetiği Yaptıracaksanız Ameliyat Öncesi Yenilmemesi Gerekenler! Burun Estetiğinden Önce Bunları Tüketmeyin

Burun estetiği ameliyatı, pek çok kişinin yaptırmak istediği ancak çeşitli çekincelerden ötürü yaptırmadığı bir estetik ameliyat çeşididir. Burun ameliyatı öncesine hangi besinleri tüketmemelisiniz sizler için araştırdık ve yazdık. Kanama riskini azaltın.

Burun estetiği ameliyatı, diğer estetik operasyonlarına göre çok daha fazla yaptırılan ve tercih edilen estetik türüdür. Son yıllarda estetik anlayışının şekillenmesi ve ülkemizde de bu algının yavaş yavaş yıkılması nedeniyle insanlar memnun olmadıkları burunlarını daha güzel gözükmesi amacıyla estetik operasyonla düzelttiriyorlar. Çeşitli şekillerde burun estetiği yaptırılmakta. Bunlar arasında isterseniz eski yöntemler isterseniz de yeni çıkan buzlu burun estetiği uygulaması yapılmaktadır. Tercihinize göre değişen bu yöntemlerin haricinde bir de ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. En fazla deneyimlenen estetik operasyonu olduğu için aksilik yaşanma ihtimali çok düşüktür. Ameliyat öncesi ve sonrası yapacaklarınız ile ameliyat sonrasında sıkıntı çekmemek mümkündür. Çeşitli burun kanamalarını azaltmak ve olabildiğince az yaşanması için beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. 

Burun Estetiği Ameliyat Öncesi Nasıl Beslenmeli?

Burun estetik ameliyatı öncesinde beslenmenizin büyük önemi vardır. Çünkü ameliyattan sonraki iyileşme süreciniz bundan direkt olarak etkilenebilir. Çeşitli kanamalar, ağrı ve sızıların minimize edilmesi şarttır. Bunun kolay bir şekilde sağlandığını bilmelisiniz. Yalnız bazı besin gruplarından uzak duracaksınız.

Ödem Yapacak Besinler Tüketmeyin

Ödem yapmanıza neden olacak çeşitli besinler tüketmemelisiniz. Potasyum miktarı bakımından zengin olan içecek ve yiyeceklerden de uzak durmalısınız. Ameliyat öncesinde yiyeceğiniz besinlerin ameliyat sonrası kanamayı arttırabilme riski bulunuyor. O nedenle maden suyu, zeytin ve peynir gibi ödem arttıran yiyecekler tüketmiyoruz. 

Gaz yapan besinlere de veda etme vakti geldi. Bitki çaylarından süte kadar çeşitli gaz yapan içecekler ve baklagiller tüketilmemelidir. Beslenmenize dikkat ederseniz daha kaliteli bir deneyim yaşarsınız. Ameliyat sonrasında toparlanma ile ilgili bir sorun da yaşamamış olursunuz. 

Sarımsak Tüketmeyin

Ameliyata az bir zaman kala kesinlikle sarımsak tüketmeyin. Her ne kadar kaliteli içeriğe sahip faydalı bir besin olsa da sarımsağın kanamayı arttırabileceği belirtiliyor. Sarımsak yemiş olan kişilerde ameliyat sonrası kanama diğerlerine göre daha fazla olduğu da görülmüştür. Bu nedenle sarımsağı bir süre tüketmeyeceğiz.

Burun Ameliyatı Öncesi Bunları da Yemeyin

Burun estetiği ameliyatı öncesi genellikle kısıtlı sayıda besinler tüketiliyor. Nedeni ise oldukça geniş bir gruba dağılan besinlerin kanama riskini arttırmasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda tüketmemeniz gereken besinlere örnek verecek olursak bir sürü besin sayabiliriz. Kayısı, kiraz, armut, nar, baharatlı olan tüm yiyecekler, domates, yeşil biber ve daha çok fazlası tüketime uygun değildir. Kısa bir diyet yapmanız dahi tavsiye edilir. Bu süreci oldukça az kanamalı geçirmek için bir müddet bir şey yememeniz veya karın tokluğu olması açısından klasik besinler tüketmeniz tavsiye edilir. Ameliyat sonrası iyileşme döneminde ise yavaş yavaş dilediğiniz besinleri tüketmeye başlarsınız. Yeter ki bu süreci rahat geçirmiş olalım. Daha sonra kaydırak gibi estetik bir buruna sahip olacaksınız. Önlemlerinizi iyi alın ve güzel bir değişime hazır olun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.