Burun Yağlanmasından Kurtulmak İçin Yapılacaklar! Burun Yağlanması Nasıl Geçer?

Burun Yağlanmasından Kurtulmak İçin Yapılacaklar! Burun Yağlanması Nasıl Geçer?

Burun yağlanması ile başınız beladaysa neler yapabileceğinizden bahsediyoruz. Söz konusu yağlanma pek çok kişiyi etkilemektedir. Ancak burun yağlanması bazı maskelerle ve çeşitli cilt bakımlarıyla ortadan kalkabilir.

Burun yağlanmasında pek çok neden olabilir. Eğer makyajı çok sık yapıyorsanız ve temizleme işlemini derinlemesine yapmıyorsanız burnunuzda yağlanma olabilir. Aynı şekilde mevsimsel geçişlerinde burun yağlanmasını etkilediği bilinmektedir. Çok fazla rüzgara maruz kalmak da burnunuzu yağlı hale getirebilmektedir. Pek çok cilt tipinin genel özelliği olarak bu tarz yan etkilerle karşılaştığı biliniyor. O yüzden burnunuz yağlıysa ve bu sorundan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden biri kendinize daha iyi bakım uygulamanızdır. Sizlere vereceğimiz tavsiyelerle burun bakımlarınızı çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cilt bakımı konusunda en önemli sorunlardan biri olan burun yağlanmasına hep beraber bir göz atalım.

Burun Yağlanması Neden Olur?

Burun yağlanmasının pek çok sebepten ötürü gerçekleşebileceğine değindik. Burun yağlanması, mevsimsel geçişler, fazla makyaj yapmak, cildi tam olarak temizlememek, nem ve yağ dengesinin sağlanmaması, aşırı rüzgara maruz kalmak gibi pek çok nedenin birleşiminden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenler arasında yalnızca tek bir sebebin bile burun yağlanmasına neden olabileceğini unutmayın. Her şeye dikkat etseniz dahi cilt tipinizden ötürü kaçınılmaz bir yağlanma ile de karşılaşabilirsiniz.

Burun Yağlanması Nasıl Geçer?

Tonik Kullanımı

Tonik kullanırken ne çeşit bir tonik seçtiğinize tekrar göz atmanızı öneririz. Eğer alkollü bir tonik kullanıyorsanız zamanla burnunuzda yağlanma olması normaldir. Bu nedenle alkolsüz tonik kullanımını tavsiye etmekteyiz. Böylelikle cildiniz alkolün etkisinden ötürü gerçekleşen yağlanmalara son verir. Tonik tercihinizi daha iyi yapmanız sizin için bir avantaj olacaktır.

Kil Maskesi Yapın

Kil maskelerinin bir faydası da burnunuzdaki yağ üretiminin azalmasını sağlamaktır. Haftada birkaç defa uygulayabileceğiniz kil maskeleri sayesinde zamanla burundaki yağlanma ortadan kalkacaktır. Nem ve yağ dengesinin korunması bakımından kil maskeleri ayrı bir önem taşıyor.

Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi diyoruz fakat tek malzememiz yalnızca yumurta akı olacak. Yumurta beyazının içerisinde bulunan vitaminler sayesinde burnunuzdaki yağlanmanın azalacağını söyleyebiliriz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bunu çok fazla yapmamak. Haftada en fazla iki defa uygulamanız halinde zamanla burnunuzdaki yağlanmanın azaldığını göreceksiniz. Yumurta akını iyice çırptıktan sonra cildinize sürünüz. Daha sonra yüzünüzdeki yumurta beyazının sertleşmesini bekleyin. Sertleşince cildinizden sökerek yüzünüzü durulayabilirsiniz. Yumurta akı ile burundaki yağlardan kurtulmak bu kadar basit.

Cildinizin nasıl gözükmesini istiyorsanız ona göre davranmalısınız. Cilt bakımları ve çeşitli önlemler cildinizi daha iyi gösterecektir. Ayrıca yağlanma sorunu giderildiğinde cildinizdeki yağ ve nem dengesi de sağlanmış olacak. Bu nedenle düzenli olarak cildinizi nemlendirmeyi de ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.