Burun Yağlanmasının Önüne Geçmek İçin Tavsiyeler! Cilt Yağlanmasından Kurtulun!

Burun Yağlanmasının Önüne Geçmek İçin Tavsiyeler! Cilt Yağlanmasından Kurtulun!

Burun yağlanması, pek çok kadının başına gelebilecek bir cilt problemidir. Ancak yağlı burunlardan kurtulmanın yolu da yine doğal çözümlerden geçiyor. Sizler de burnunuzda sizin rahatınızı ve huzurunuzu bozan yağlardan kurtulabilirsiniz.

Cilt bakımı uyguladığımız zaman dilimlerinde göz ardı ettiğimiz bazı noktalar bulunuyor. Her ne kadar vakti geldiğinde bizi oldukça rahatsız etse de o an için fark edemeyebiliyoruz. Halbuki düzenli bakım uyguladığımız takdirde o sıkıntılardan da kurtulabiliriz. Peki neyden bahsediyoruz? Yağlı ve nemi düşük ciltlerden söz ediyoruz. Özellikle de cildinizdeki yağ dikkatinizi çekiyordur. Ancak burundaki yağlar kişiyi daha fazla etkilemektedir. Gerek makyaj gerekse hava koşulları olsun çeşitli nedenlerle burun yağlanması güzelliğimizi ve bakımlılığımızı tehdit ediyor. Ancak bundan kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmakta. Elimizle dokunduğumuzda gerçekten de hissedilir bir yağlanma mevcut ise bir an önce önlem almanızda fayda vardır. Sizler de burnunuzdaki yağlarınızdan kurtulabilir ve cilt görünümünüzü kusursuz hale getirebilirsiniz. Peki o halde burundaki yağlardan kurtulmanın yollarına geçelim.

Burundaki Yağlar Nasıl Geçer?

Tonik Kullanın

Tonik kullanımı temizlenen bir ciltten sonra gözenekleri çeşitli kir ve yağlara karşı korumak amacıyla sürülür. Ancak siz makyaj sonrası cildinizi temizledikten sonra tonik kullanmazsanız istediğiniz etkiyi bir türlü sağlayamazsınız. Kısa süre içerisinde burnunuz yine yağlanır. Bu döngüyü kırmanın yolu ise cildi tamamen temizlediğiniz zamanlarda tonik kullanımına ihtiyaç duymaktır. Düzenli olarak tonik kullanan kişilerde özellikle burun civarında görülmekte olan yağ miktarında önemli bir azalma görülmüştür. Tonik seçimi yaparken alkolsüz tonik kullanmaya özen gösterirseniz çok daha iyi olacaktır. Çünkü alkol içerikli toniklerin zaman içerisinde cildinizde yağ üretimini destekleyebileceği görülmekte.

Kilden Faydalanın

Kil maskesinin yapımı oldukça basittir. Kil maskesinin düzenli kullanımda burnunuzu yağlardan arındırdığını biliyor muydunuz? O halde hemen harekete geçin ve cildinizi rahatsızlık veren yağlardan bir an önce arındırın. Çünkü yağlanma olayı tamamen belirli bir döngüye bağlıdır. Döngüyü kırar ve kendi isteğiniz doğrultusunda şekillendirirseniz bu yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki sizin rutinlerinizde değişiklik yapmanız gerekiyor. Yoksa tek seferlik kullanımlarla kalıcı sonuçlar beklememelisiniz.

Sıcak Su Gözeneklere İyi Gelir

Gözeneklerinizin genişlemesi ve yağlanmadan kurtulmanız için buharın güzel etkilerinden faydalanmalısınız. Bunu yapmanın yolu ise sıcak suyun yaydığı buhara yüzünüzü yaklaştırmak. Bu esnada havlu ile başınızı bağlamanız iyi olacaktır. Burnunuzdaki yağlanmanın geçmesini istiyorsanız mutlaka buhardan faydalanın. Ancak belirttiğimiz üzere bu imkana sahip değilseniz bile haftada birkaç defa kil maskesi yapabilir veya alkolsüz tonik kullanımına ağırlık verebilirsiniz.

Günümüzde, yağlanmaya karşı çeşitli özel kremlerin kullanıldığı görülüyor. Ancak doğal yöntemlerle bunu halletmek çok daha iyi olacaktır. Bir ürüne bağlı kalmaktansa doğal yöntemlere bağlı şekilde ilerlemek sağlık açısından da etkilidir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.