Ceviz Yağı Faydaları

Ceviz Yağı Faydaları

Ceviz, doğanın insanlığa armağan ettiği sayısız güzellikten biridir. Bitkisel yağlar, sağlık açısından çok faydalıdır.

Ceviz, doğanın insanlığa armağan ettiği sayısız güzellikten biridir. Bitkisel yağlar, sağlık açısından çok faydalıdır. Ceviz yağının içindeki vitamin ve mineraller sayesinde ciltteki bazı sorunların iyileşmesine onarmasını sağlamaktadır. Ceviz yağının içerisinde yer alan asitlerin sedef hastalığı, egzama gibi birçok farklı duruma iyi geldiği bilinmektedir.

Ceviz Yağının Cilde Faydaları

  • Ceviz yağı, kuru bir cilde hızlı bir şekilde deriye yayılır, cildin nemlenip yumuşak olmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında ciltteki kurumalardan şikâyet kişiler ceviz yağını sürerek gün boyu cildin daha nemli olmasını sağlamaktadır. Dudakların ve ellerin kurumasından sık şikâyet edenler ceviz yağının mucizevi faydasını hızla görüp ve sonuç alabileceklerdir.
  • Saçlarda etkin bir parlama ve sağlık kazanımı sağlar. Saçların bakımı çok önemlidir ve insanların en temel makyajıdır. Dış görünüşün tamamlayıcısı olan ve saçların bakımı çok önemlidir. Ceviz yağı, saç hücrelerini uyarır ve saç çıkmasını ve büyümesini destekler. Ceviz yağı sayesinde saçların daha parlak hacimli görünmesini sağlamaktadır. Saçta oluşacak kepek vb. zararlı organizmaları öldürmede bir numaralı tedavidir.
  • İnsanların en çok dikkat ettiği konu ciltteki yaşlanmadır. Özellikle kadınlar yüzünde kırışıklık çıkmasın diye bir sürü kremler kullanırlar. Bu zararlı kimyasallar yüzünden cilt aslında daha da yaşlanmaktadır. Ceviz yağı hücrelerin tahrip olmasını engelleyerek cildin daha uzun süreli şekilde sağlıklı ve genç görünmesini sağlar. Ciltteki ölü derileri ve sivilce sonrası yara izlerine sihirli bir dokunuşla kaybetmeye yarar.
  • Cildimiz günlük olarak vitaminlere ihtiyacı vardır. Besinlerden aldığımız vitaminler tek başına yeterli değildir. Ceviz yağı B1, B2 ve B3 vitaminleri nedeniyle cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlar. Özellikle çok makyaj yapanların büyük sorunu olan pürüzlü cilt dokusu çok rahatsız edici olmaktadır.
  • Barındırdığı yağ asitleri ile hücre yenilenmesine yardımcı olarak cildin beslenmesine, onarılmasına ve yenilenmesine sağlar. Cildimiz gün içerisinde kendini yeniler ama yaş ilerledikçe yenilenme yavaşladığı için ceviz yağı oldukça faydalıdır.
  • Günlük hayatta kaş ve kirpiklerimizin sayısı stresle birlikte azalmaktadır. Kaş ve kirpiklerimizin yapısı dış görünüşümüz için önemli olmakla birlikte, ceviz yağının kaş ve kirpiklerimize olumlu etkileri vardır. Ceviz yağının cilde faydaları işte bu şekildedir.

Ceviz Yağının Uygulanış Şekli

Makyajı temizlerken ceviz yağı pamuğun üzerine biraz damlatın yağı sürün ve makyajınızı kolaylıkla silin. Suya dayanıklı maskara ve kırmızı rujda bile işe yarıyor. Makyajınızı sildikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ceviz yağını yüze uygularken yüzünüzü ılık suyla temizleyin ve ardından yağı yüzünüzde 5 dakika bekletin sonra yine ılık suyla temizleyin. Saça uygularken nemli saçınıza biraz yağ damlatarak masaj yapın ardından 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ceviz yağının uygulanış şekli oldukça basittir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.