Cilt Lekelerinin Çözümü Var! Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin İki Yöntem!

Cilt Lekelerinin Çözümü Var! Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin İki Yöntem!

Cilt lekelerine veda etme zamanı geldi. Eğer cilt lekelerinden sıkıldıysanız lekelerden kurtulmanın çözümünü sizlerle paylaşıyoruz. Cilt lekeleri zor zamanlar yaşatabilir ve sizin moralinizi alt üst edebilir. Artık cilt lekelerinden kurtulacaksınız.

Cilt lekeleri, ergenlik döneminden itibaren çıkmaya başlayan ve görüntü anlamında kişinin moralini bozan bir durumdur. Lekeler kahverengi renginde olmakla beraber ayna karşısına geçtiğinizde sizi iyi hissettirmeyebilir. Ancak her konuda olduğu gibi cilt lekelerinde de çeşitli çözümler mevcuttur. Yine de sorunun asıl kaynağını bulma konusunda bilgi edinmek şarttır. Yani ne oldu da cilt lekeleri çıkıverdi? Kimi insanlar genetik yönden dezavantajlıdır ve ciltleri lekelenmeye meyillidir. Bu nedenle lekeli ciltlere sahip olma konusunda bir genetik meyillilik var buna mutlaka önlem almanız gerekiyor. Alabileceğiniz önlemler arasında güneşin zararlı ışınlarından korunmak vardır. Güneş zararlı ışınlarını özellikle de öğleden sonraki süreçte akşama kadar yayar. Eğer cildiniz hassas ise bu ışınların cildinizde leke oluşumuna neden olduğunu bilmelisiniz. Söz konusu en popüler neden güneş ışınlarıdır. Onun haricinde genetik olarak cilt lekeleri meydana gelebilir ve ergenliğin başlamasıyla ortaya çıkar. Cilt lekesinin çıkmasındaki tek neden genetik miras olabilir. Bu durum karşısında da çeşitli çözüm yöntemleri mevcuttur. 

Cilt Lekeleri Geçer mi? 

Cilt lekelerinin geçmesinin için öncelikli olarak lekelerin derinizin derinlerinde mi yer aldığı yoksa yalnızca yüzeysel olarak mı bulunduğunu anlamalıyız. Bunu anladıktan sonra doktorların uygulayacağı yöntemler de değişiklik gösterecektir. Çünkü cilt lekeleri herkeste aynı değildir. Kimisinde oldukça yüzeysel olduğu için kısa sürede rahatlıkla bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Ancak bu konuda şanslı değilseniz yani derinliği yüksek olan cilt lekelerine sahipseniz uygulanacak yöntem farklılık gösterecektir. Bilmelisiniz ki her iki durumda da çözüm yöntemi vardır ve bunu bilmeniz sizin için iyi olacaktır. Cilt lekeleri hayatınızın sonuna kadar size eşlik etmek zorunda değil. Sabırlı olmalı ve bu lekelerden kurtulmak için doktora gitmelisiniz.

Cilt lekeleri yüzeysel olduğunda doktorunuzun size vereceği krem ile sonuca kavuşabilirsiniz. Yazacağı kremi belirttiği zaman aralıklarında kullanırsanız cildinizde istenmeyen lekelerin azalacağını ve sonunda yok olacağını göreceksiniz. A ve C vitamini içeren bu kremlerin cildinize fayda sağladığı biliniyor. Eğer derin lekeler var ise kimyasal veya lazer peeling işlemleri uygulanarak sonuç elde edilir. Her iki yöntemde de sabırlı olmak çok önemlidir.

Güneş Işınlarından Korunun

Güneş kremi ve güneş koruyucuları kullanarak güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmalısınız. Cilt lekelerinin oluşmasını ve vücudunuzda belirmesini beklemeden kendiniz güneşe çıkmadan 15 - 20 dakika öncesinden krem veya güneş koruyucusu kullanmalısınız. Faktörlü güneş koruyucularının cildinizi koruyacağını unutmayın. Ancak faktör sayısının da 30'u geçmemesine dikkat edin. Fazla faktörlü güneş koruyucuları kimyasal madde içerme riski taşıdığından tavsiye edilmemektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.