Cilt Serumları

Cilt Serumları

Cilt serumları kadınlar tarafından tercih edilen bir bakım ürünüdür. Doğru içeriğe sahip ürünlerin doğru şekilde kullanılması ile cildi beslemesi mümkün olan serumlar oldukça faydalıdır.

Cilt serumları kadınlar tarafından tercih edilen bir bakım ürünüdür. Doğru içeriğe sahip ürünlerin doğru şekilde kullanılması ile cildi beslemesi mümkün olan serumlar oldukça faydalıdır. Serum seçimi ve ne sıklıkla kullanılması gerektiği aslında oldukça önemlidir. Cildi dışarıdan beslemeye olanak sağlayabildiklerinden cilt bakım rutinlerinde olmalıdır.

Cildin beslenmesi ve onarılması için doğru serumun kullanılması oldukça önemlidir. Birçok farklı içeriğe sahip olan serum mevcuttur. Bu serumlar arasında cilt tipine ve ihtiyacına uygun tercih yapılması gerekmektedir.

Cilt Serumu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle doğru içeriğe sahip ürünün bulunması gerekmektedir. E vitamini, kolajen, C vitamini ve hyaluronik asit içerikli serumlar cildin onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cildin dış yüzeyinde oluşan leke, sivilce ve kuruluk problemlerinin giderilebilmesi için doğru ürün tercihi önemlidir. Bu ürünlerin birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Alınan serumun yalnızca cilt ile uyumlu olması yeterli değildir, aynı zamanda cilde doğru şekilde uygulanmalıdır. Serumların cilde uygulanması için en doğru zaman gece bakım rutinleridir.

Gece cilt kendini yenilediğinden kullanılan serum çok daha faydalı olmaktadır. Temizlenmiş olan cilde tampon hareketler ile yedirilmesi gereken serum birkaç dakika cilt yüzeyinde bekletilmelidir. Cildin serumu en iyi şekilde emdiğinden emin olunduktan sonra üzerine nemlendirici uygulanmalıdır. Serum üzerine nemlendirici uygulamak kesinlikle atlanmaması gereken bir adımdır. Serum öncesinde nemlendirici uygulanması serumun cildin alt tabasına nüfuz etmesini engellemektedir. Bu sebeple cilt bakım rutini adımlarının iyi bilinmesi gerekmektedir.

Serum uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise cildin kurumuş olmasıdır. Yani yıkanan cilt en iyi şekilde kurutulduktan sonra serum uygulaması işlemine geçilmelidir. Küçük fakat oldukça faydalı olan bu ipuçları kullanılan ürünün kısa süre içerisinde etki göstermesine yardımcı olmaktadır.

Cilt Serumları Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Serumların ne sıklıkla kullanılacağı kişinin cildinin reaksiyon gösterip göstermemesi ile doğru orantılıdır. Serumlar her ne kadar genellikle gece uygulansa da gündüz bakımlarında da kullanılabilmektedir. Özellikle serum kullanmaya yeni başlayan kişiler bir gün ara vererek uygulama yapmalıdır. Aksi durumda cildin reaksiyon göstermesi ile karşılaşılabilir.

Aynı Anda Kaç Cilt Serumu Kullanılabilir?

Aynı anda serum kullanımı tavsiye edilen bir durum değildir. Birçok farklı içeriğe sahip serum günlere bölünerek uygulanmalıdır. Örneğin C vitamini serumu gündüz bakım rutininde kullanılırken kolajen içerikli serum gece rutininde kullanılabilir. Aynı anda ve üst üstte serum uygulamak cildin ürünü kusmasına ve reaksiyon göstermesine neden olmaktadır. Akşam rutinlerinden birden fazla serumun ğüst üstte uygulanması yerine kullanılacak ürünlerin günlere bölünerek düzenli olarak uygulanması tavsiye edilmektedir.

Cilt Serumları Ne Kadar Süre İçerisinde Fayda Gösterir?

Bu soru aslında kadınların sıkça dile getirdiği bir sorudur. Cilt serumu kullanırken aceleci davranmamak gerekmektedir. Düzenli kullanım ile 2 ay içerisinde cilt yüzeyinde gözle görülür bir etki görmek mümkündür. Fakat bu sürenin kısaltılması için yoğun ürün uygulamak oldukça yanlıştır. Serumların en iyi şekilde sonuç verebilmesi için düzenli kullanım şarttır. Düzenli kullanımın yanı sıra dermaroller gibi cilt ürünleri ile öncesinde cildi seruma hazırlamak mümkündür.

Dermaroller silindir başlığa ve ince iğnelere sahip bir alettir. Bu alet cilt yüzeyinde mikro delikler açılarak üzerine uygulanan ürünün cilt tarafından daha kolay emilmesine olanak sağlamaktadır. Oldukça faydası olan dermaroller serumlar ile düzenli kullanılırsa sonuç alma hızı artmaktadır. Cilt temizliğinden sonra birkaç dakika cilde dermaroller uygulanması ve ardından serum sürülmesi gerekmektedir. Kullanılan serumun tampon hareketler ile cilde yedirilmesi ve cildin ürünü emmesi beklenmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.