Dudak Dolgusu Acıtır mı ve Kalıcı mıdır? Erkekler Dudak Dolgusu Sever mi?

Dudak Dolgusu Acıtır mı ve Kalıcı mıdır? Erkekler Dudak Dolgusu Sever mi?

Dudak dolgusunun görünümünüze katacağı güzelliklerden bahsedeceğiz. Ancak bu işlemin ağrılı olup olmadığı ve dudak dolgusunun kalıcılığı hakkında da soru işareti mevcut. Erkekler dudak dolgusundan hoşlanır mı?

Söz konusu güzellik olduğunda kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra estetik kaygılar da taşıyoruz. Şöyle bir bakıldığında bazı estetik operasyonları oldukça basit olmakla beraber yan etkileri neredeyse yok denecek kadar az. Aynı zamanda hızlı bir şekilde sonuç vermesiyle bilinen bazı operasyonların çok fazla tercih edildiği görülüyor. Bu operasyonlar arasında en bilindik olanları dolgulu işlemlerdir. Dolgunun hızlı bir şekilde enjekte edilen yerde dağılarak istenilen görüntüyü verdiği bilinmektedir. Bu nedenle pek çok ünlü, dudak dolgusu başta olmak üzere çene ve cildin çeşitli bölgelerinde dolgu yaptırıyor.

Genellikle kırışıklıkları gizleme ve yok etme maksatlı yapılan bu eylemlerin, doğru ellerde uygulandığı güzel sonuçlar verdiği bilinmekte. Ancak bizim konumuz diğer dolgu işlemlerinin yanı sıra dudak dolgusu ile ilgili. Kadınların genel olarak dudakları ince ve dolgun değildir. Bu nedenle dudak dolgularına olan rağbetin temelinde kadınların isteği yatmaktadır. Erkekler arasında dudak dolgusu yaptıran pek fazla kişi yoktur. En azından kıyaslama yaparsak durum böyledir.

Kısa sürede dudaklarınızı çok daha dolgun ve kalın yapmanın şüphesiz görünümünüzü değiştireceği kesin. Ancak olumlu mu yoksa olumsuz mu değiştireceği yönünde işlemi yapan estetik cerrahın ve sizin dudak yapınızın önemi vardır. Eğer dolgu miktarı gerekenden fazla enjekte edilirse, beklenmeyen görüntülerle karşılaşabilirsiniz. 

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu, dermal veya hyaloronik dolguların dudak içine enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla dolguların ortalama 6 ay içerisinde etkisini gösterdiği bilinmektedir. 6 ayın sonunda dudağınız eskisi gibi görünecek. Yani dudak dolgusu işlemi geçicidir. Kalıcı bir işlem değildir.

Dudak Dolgusu Acıtır mı?

Dudak dolgusu işlemi oldukça pratik ve acısız sürmektedir. Dolayısıyla dudağınızın acıması mümkün değildir. İşlemden sonra herhangi bir ağrı da hissetmeyeceksiniz.

Erkekler Dudak Dolgusu Sever mi?

Bir başka tartışılan konu da erkeklerin dudak dolgusu sevip sevipmediğidir. Dudak dolgusunun görüntüsü eğer dudakta istenilen uyumu yakalamış ise evet erkeklerin de hoşuna gidecektir. Özellikle de partneriniz dudağınızdaki bu güzel değişimi beğenecek ve değişime inanamayıp size bir kez daha bakacaktır. Ancak belirttiğimiz üzere, işlemin güzel ve pürüzsüz şekilde tamamlanması dudak dolgusunun güzelliğinize güzellik katması açısından önemlidir.

Bir kere dudak dolgusu yaptırmaya başlayınca, dolgun dudaklardan mahrum kalmamak için senede en az 2 defa dudak dolgusunu yenilemeye gidiliyor. Uzmanlaşmış estetik cerrahlara giden kadınlar, dudaklarının kalın ve çekici gözükmesi için bu işlemi düzenli olarak uygulatmaktadır. O yüzden dudak dolgusu ve çeşitli dolgu kullanılan estetik işlemlerini düzenli olarak yaptırmak bir noktadan sonra bağımlılık haline gelebilir. Bütçenizi de hesaba katarak bu işlemi yaptırırsanız ileride maddi sıkıntılar yaşamazsınız. Çünkü yalnızca dudak dolgusunun bile ücreti hatrı sayılır bir paraya tekabül ediyor. Elbette şehirden şehire ve estetik yaptırdığınız yere göre değişir ancak ortalama fiyatlar dahi oldukça yüksek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.