Erken Yaşlılık Belirtileri Nelerdir? Erken Yaşlanmaktan Nasıl Kurtulunur?

Erken Yaşlılık Belirtileri Nelerdir? Erken Yaşlanmaktan Nasıl Kurtulunur?

Erken yaşlılık, gençlerin ve orta yaşlı insanların belki de en büyük sorunlarından biri. Erken yaşlılık belirtilerini bildiğiniz takdirde almanız gereken önlemleri daha iyi uygulayabilirsiniz. Doktorunuzla bu konuyu paylaşmayı da unutmayın.

Yaşımız ilerledikçe cildimizde ve fiziksel özelliklerimizde çeşitli değişiklikler fark ederiz. Bu değişimlerin yanı sıra kişinin yaşlandığını hissetmesine neden olan bazı durumlar vardır. Sizler için hazırlamış olduğumuz yaşlılık belirtilerinden ve erken yaşlanma ile ilgili yapılacaklardan bahsedeceğiz. Yaşınız genç olmasına rağmen sanki 10 20 sene sonraki halinize ulaşmış gibi hissediyorsanız erken yaşlılık belirtileri gösteriyor olabilirsiniz. Hızlı yaşlanmanın önüne bir şekilde geçmek ve görünümünüzü daha da iyi hale getirmek için çeşitli önlemler alabilirsiniz. Güzel gözükmenin yanı sıra sağlıklı ve yaşınızın görüntüsü nasıl olmanızı gerektiriyorsa öyle gözükmek mümkündür. Çeşitli vitamin ve mineral takviyelerinin yanı sıra kullanmanız gereken kişisel bakım ürünleri olabilir. Aynı zamanda sağlıklı bir hayatı tercih etme konusunda bir nedeniniz olacak. 

Erken Yaşlanma Nasıl Anlaşılır?

Erken yaşlanmanın anlaşılması genellikle aynadan bakıldığında veya fotoğraflarınızı incelediğinizde ortaya çıkar. Yüzünüzdeki değişim, cildinizin eski canlılığını ve parlaklığını yitirmiş olması gibi çeşitli nedenler mevcuttur.

Yaşlılık Belirtileri

Kırışıklıklar

Yüzünüzde bulunan dermis tabakasındaki kollajen liflerin ve  mukopolisakkaritlerin zamanla azalması nedeniyle kırışıklıklar meydana gelmektedir. Kırışıklıklar sizi bir anda yıllarca ileriye götürebilir. Bu nedenle cilt bakımı yaptırmanızın yanı sıra cildinize canlılık katabilecek ve kollajen üretimini destekleyen çeşitli işlemler yaptırabilirsiniz. Direkt olarak cildinize enjekte edilen ve anında sonuç veren bir takım işlemler mevcuttur. Cildinizin ihtiyaç duyduğu içeriklerin enjekte edilmesi sonucu çok daha iyi bir görünüme sahip olacaksınız. Elbette kırışıklık sorununu geçici mi yoksa ileri seviye sıkıntı haline mi geldi bunun araştırmasını yapmalısınız. Doktorunuzla da konuşarak son durumu ölçüp biçin. Eğer bu işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz yaptıracağınız işlemler hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Kahverengi Lekelerin Çıkması

Yaşlı insanlarda bariz olarak görülen bir yaşlılık belirtisiz var ise o da ciltte görülen kahverengi ve büyümüş lekelerdir. Bu lekelerin fazlalığının yanı sıra büyüklüğü de göze çarpmaktadır. Eğer sizde de benzer lekelerden gözüküyorsa cildinizin yaşlandığı söylenebilir. Genel sağlığınız iyi olmasına karşın kahverengi lekelerde artış ve ortaya çıkma gibi bir sorun var ise bunu doktorunuzla paylaşmanız tavsiye ediliyor. 

Cildin Kuruması

Cildiniz, onunla ilgilenmediğinizde çeşitli hava koşullarından ve dış etkenlerden de etkilenerek kurur. Cilt kuruması alışılagelmiş bir durum olsa dahi orta yaşlarınıza geldiğinizde sürekli olarak cildinizin kuruması bir tehdit olarak nitelendirilebilir. Çünkü kuruluğun kesintisiz süresi arttıkça cilt tipi kendini benimsiyor. Yani nemlendirilmemiş ve çeşitli bakımlardan uzak kalmış bir cildin sizi daha yaşlı göstereceği gerçeği ile yüzleşin. Bu yüzden nemlendirici takviyelerini eksik etmeyin ve cildiniz kurumaya meyilli ise her gün belirli zamanlarda nemlendirici ile cildinizin nem ihtiyacını karşılayın. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.