Harika Bacaklar İçin 5 Egzersiz!

Harika Bacaklar İçin 5 Egzersiz!

İnsan vücudu kas yapısı ile sarmalıdır ve aslında çekicilik ve adına ne derseniz diyebilirsiniz, tüm bunlar kasların gösterisi ile alakalıdır. Kaslar gergin ve fit ise siz etkileyici bir vücuda sahip olabiliyorsunuz.

 

 

İnsan vücudu kas yapısı ile sarmalıdır ve aslında çekicilik ve adına ne derseniz diyebilirsiniz, tüm bunlar kasların gösterisi ile alakalıdır. Kaslar gergin ve fit ise siz etkileyici bir vücuda sahip olabiliyorsunuz. Bu romantik girişten sonra sizlere bu kasları nasıl sağlayabileceğinizi gösteren 5 egzersizi sunalım.

 

Birinci Egzersiz

96976decf3756d1e5c789a83fb7dbe8c.jpg

Birinci egzersizde ilk olarak sağ ayağınızı sandalyeye ayakta olacak şekilde koyun. Ardından sandalyeye çıkarak sol ayağınızı dizden itibaren kendinize doğru çekin ve bir sonraki adımda ise çömelin. Bu hareket ile bacak ve karın kasları oldukça sıkılaşacaktır. Bu hareket için ilk etapta 8 dakikalık hafif bir set oldukça uygun olacaktır. Sonraki günlerde bu süreyi biraz daha arttırabilirsiniz belki.

 

İkinci Egzersiz

2405-10.jpg

İkinci egzersiz için şınav pozisyonu alarak ayaklarınızı sandalyenin üstüne koyun ve sonra sol ayağınızı sandalyeden kaldırıp karnınıza doğru çekin 4 dakikalık çalışma sonrası bu sefer sağ ayağınızı 4 dakika çalıştırıp egzersizi tamamlayın.

 

Üçüncü Egzersiz

Sandalye kullanacağınız bu egzersiz için de bu sefer mekik pozisyonu alın. Mekik pozisyonunun aldıktan sonra ayaklarınızı kaldırıp sandalyenin üstüne koyun. Bu duruşu tamamladıktan sonra kollarınızı yana yerle birleştirerek sırtınızı kaldırın. Sırtınızı kaldırıp beşe kadar sayın ardın yavaşça bırakıp yine beşe kadar sayın ve bu egzersizi de 8 dakikalık bir süreye hafif tempo ile yayın.

 

Dördüncü Egzersiz

inked2405-9-li.jpg

Üçüncü egzersizde gösterilen pozisyonu tekrar alın ve yine kolları yan tarafta yerle bitişik şekilde bulundurun. Bu pozisyona yerleştikten sonraki adımda ise kalçanızın yerle temasını kesin. Kalçanın yerle temas etmemesine dikkat ederek önce sağ ayağınızı sandalyeden kaldırabildiğiniz kadar yükseğe kaldırın, sonraki adımda aynısını sol bacağınız için yapın. Bu çalışma için yine önerilen 8 dakikalık uygulamayı ilk etapta 4 dakika yapıp küçük mola ile 4 dakika yaparak bitirebilirsiniz.

 

Beşinci Egzersiz

2405-8.jpg

Son egzersiz için sandalyeye sırtınızı dönün ve ayakta kalın. Ardından sol ayağınızı arkanızda bulunan sandalyenin üstüne koyun. Bir sonraki eylemde ise sol ayağınız sandalyedeyken sağ ayağınızı dizden kırarak çalışmanızı yapın. Bu çalışmayı diğer ayak için de yapın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.