Islak Makyaj Yapma Taktikleri! Islak Makyaj Nasıl Yapılır ve Hangi Ürünler Kullanılır?

Islak Makyaj Yapma Taktikleri! Islak Makyaj Nasıl Yapılır ve Hangi Ürünler Kullanılır?

Islak makyaj yaparken herkesin takıldığı bazı noktalar oluyor. Sizlere ıslak makyajın püf noktalarını yani taktiklerini göstereceğiz. Hangi ürünü nasıl kullanmanız gerektiği ve atlamamanız gereken kısımlarla ıslak makyaj yapmasını öğreneceksiniz.

Makyaj trendleri ve güzellik algısı her geçen gün değişiyor. Son yıllara damgasını vuran makyaj türleri arasında ise ıslak makyaj bulunmakta. Islak makyajın düşündüğünüzden daha basit olduğu ve herkesin bunu yapabileceğini vurgulayalım. Sizler de bu makyajı yapma konusunda eğilimliyseniz sizlere vereceğimiz tavsiye doğrultusunda nasıl ıslak makyaj yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Islak makyajda kullanılan ürünler, normal makyajla aynıdır. Bu nedenle ekstra malzeme ihtiyacı doğmayacaktır. Yalnızca fazladan aydınlatıcı ihtiyacınız olabilir. Bu da normal makyajda da kullanıldığından ötürü pek bir sorun teşkil etmeyecektir. İşte sizin için ıslak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar.

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak makyajınızı yapmak istiyorsanız ağır makyaj anlayışından bir süreliğine uzaklaşmanız gerekecek. Çünkü vereceğiniz imaj ve görüntünün sağlanması adına makyajımızı sade yapacağız. Çok fazla iddialı tonlara başvurmayacağız ve böylelikle ıslak görünümlü makyajımızı sıfırdan yaratacağız.

Cildinizi Mutlaka Nemlendirmelisiniz

Cilt nemlendirmek, yalnızca ıslak makyaj için değil normal makyajlarda da mutlaka uygulanmalıdır. Parlak ve etkili bir görünüm elde etmenin yanı sıra makyajınızın yüzünüze yakışması için nemlendirme yapmak şarttır. Nemsiz ve kuru ciltlerde makyaj o kadar da iyi durmaz. Bunu sağlamak yine sizin elinizde. Cildinize olabildiğince güzel bir görüntü katabilmek ve onun sağlığını korumak adına cildinizi günde iki defa nemlendirin.

Cilt Tonu Eşitlemek

Cilt tonunuzu eşitleme konusunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Islak makyaj operasyonumuzun ikinci adımında bu güzel görünüme hazırlıklı olmak açısından yüzümüzün her tarafını bir güzel eşitliyoruz. Islak makyaja hazırlık yaparken BB krem ile cilt tonunuzu eşitlemeniz mümkündür. Kontür kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yoksa ıslak makyaj görüntüsü elde edemeyiz.

Canlı Görünümler İçin Allık Kullanın

Cilt tonunuzu eşitledikten sonra allık kullanarak sonraki aşamayı da tamamlayabiliriz. Allık seçiminizi doğal görünümlü olanlardan yana kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Hafif Makyaj Yapın

Makyajınızı yaparken olabildiğince az malzeme ile bunu sağlayın. Bolluk ve yoğunluk olması durumunda ıslak makyaj özelliğini yitirecektir. Görünümünüze fazlasıyla etki edecek olan makyaj yoğunluğu, sade olmalıdır. Fazla uğraşmadan hafif bir makyaj yapınız. Göz çevrenize de aynı şekilde hafif bir kalem çekebilirsiniz. Takma kirpik kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Onun yerine kirpiklerinizi belirginleştirmek için rimel sürebilirsiniz.

Aydınlatıcı Kullanın

Aydınlatıcıları kullanacağınız yere dikkat edin. Işık hangi tarafa vuruyor ve parlatıyor? Buna iyi odaklanın ve o noktalara aydınlatıcı sürmeye gayret gösterin. Böylelikle ıslak makyajımızın en önemli kısmını da tamamlamış olacağız. Aydınlatıcıyı ışık gelen tarafa sürün. Pek çok kişinin atladığı bu kısmı siz profesyonel bir şekilde uygulayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.