Kalça Büyütmek Mümkün mü? Kalça Büyütme Egzersizleri

Kalça Büyütmek Mümkün mü? Kalça Büyütme Egzersizleri

Kalça büyütmek isteyen kadınların muhakkak yapması gereken egzersizlere değindik. Kalça büyüten egzersizlerle beraber hangi noktalara dikkat etmelisiniz ve hareketleri doğru yapmamak ne gibi sıkıntılara yol açar bunlardan bahsettik.

Birçok kadının hayali olan fit bir vücut, beraberinde güzel görüntü arzusunu da getiriyor. Çünkü karşı cinsi etkileme ve kendini beğenme içgüdüsü bu noktada ağır basmakta. Kalça şekillendirme ile ilgili çeşitli öneriler olsa da bizler bu işlemin spor ile gerçekleşmesi taraftarıyız. Kalça nasıl şekillendirilir, kalça büyütmek için hangi egzersizleri yapmalıyız? Bu tip sorulara cevap bularak fit ve güzel görüntüler elde etmek isteyen kadın takipçilerimize yardımcı olacağız.

Kalça Büyütmek Mümkün mü?

Bir kısım kadın sporcular kalçalarının büyümesinde egzersizlerin büyük etkisi olduğunu belirtse de aksi görüşte bulunan azımsanmayacak bir kitle de mevcut. Peki hangisi doğru? Kalça büyütmek mümkün mü? Kalça büyütmek için yapılabilecek işlemleri sizler için sıralayacağız.

Kalça Büyütme Egzersizleri

Kalça büyütme egzersizlerini yaptığınız takdirde sizlerin de kalçasında gözle görülür bir şekillenme ve büyüme olacaktır. Ancak bunları uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi beslenme ve hareket formlarıdır. Bahsedeceğimiz hareketleri formuna uygun bir şekilde yaparsanız yani kalçanızı çalıştırmaya özen gösterecek biçimde uygularsanız sonuçlarını sonuna kadar göreceksiniz.

Squat 

  • Öncelikle bu hareketi daha önce yapmadıysanız vücut ağırlığınızla çalışmanızı öneriyoruz. Squat nasıl yapılır hemen anlatalım. 
  • Dik bir pozisyonda durun ve ayaklarınızı ne çok geniş ne de çok dar biçimde açın. 
  • Daha sonra dizlerinizi kırarak kalçanızı dışarı doğru verin ancak bu esnada iskelet sisteminizin dik şekilde kalmasını sağlayın.
  • Squat hareketini yaparken oluşacak görüntü aşağıdaki gibi olacaktır. Yine aynı şekilde yukarı kalkarken dikkatli bir şekilde kalkmalısınız. 
  • Kalçanızın ve bacak kaslarınızın çalıştığını hissetmelisiniz.

adsiz.jpg

Squat hareketi, erkek kadın farketmeden milyonlarca sporcunun yaptığı bir egzersiz türüdür. Ancak dünya çapında en fazla sakatlıkların yaşandığı hareketler arasında ayrı bir yere sahiptir. Düzenli formda yapmadığınız takdirde ağırlığı belinize verebilir ve bel sakatlıklarına yol açabilirsiniz. O yüzden bu hareketi tamamen kavramadan hiçbir şekilde ağırlıklı çalışmayın. 

Hareketleri 3 set 15 tekrar, 5 set 5 tekrar ve 3 set 12 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Verimli olması açısından aylık olarak set ve tekrar sıklıklarınızı değiştirmenizde fayda var.

Kalça Geliştiren Köprü Hareketi

Bu hareket squata göre oldukça kolay olmakla beraber form konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir hareket türüdür. Kalça büyütmek isteyen takipçilerimize önermekteyiz. Yalnızca kalça kasları için değil karın kaslarınızı da şekillendirme ve güçlendirme için bu hareketi uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki gibi gövdenizi kaldırıp indirirken hareketi hissetmeye özen gösteriniz.

adsiz-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.