Kalıcı Makyaj ile Kaş ve Kirpiklerinize Makyaj Yapmanıza Gerek Kalmayacak!

Kalıcı Makyaj ile Kaş ve Kirpiklerinize Makyaj Yapmanıza Gerek Kalmayacak!

Kalıcı Makyaj uygulamasının faydalarından bahsedeceğiz. Makyaj ayırdığımız süre düşünüldüğünde kaş, kirpik, dudak ve cildimizin her bir noktası için çok fazla vakit geçiriyoruz. Aslında bakarsanız bu süreyi kalıcı makyaj ile oldukça kısaltabiliriz.

Makyaj yapmak kimi zaman çok fazla vakit alıyor ve yetişmemiz gereken bir yer var ise geç kalmamıza neden oluyor. Genel zaman dilimine vurduğumuzda günümüzün önemli bir kısmı makyaj yapmaya gidiyor. Özellikle de çalışıyorsanız her gün makyaja ayırdığınız süreyi bir düşünün. Bu durum bazılarınızın hoşuna gitmeyebilir. Ancak kişisel bakımını ve güzelliğini önemseyenler için çözümler tükenmiyor. Sizler de makyaja harcadığınız süreyi çok daha kısaltabilir ve kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Gerek işe yetişmek için ve gerekse arkadaşlarınızla dışarıda buluşmak zaman yönetimini daha etkili kullanabileceksiniz. Peki bu nasıl olacak? Kalıcı makyaj denilen uygulama sayesinde kaşlarınızdan başlayarak pek çok noktada uzun süreli makyaj etkisi kendini gösterecek. Böylelikle o bölge için bir daha uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Sizlerle kalıcı makyaj işleminin ne kadar süre etkili olduğunu ve hangi bölgeler için kalıcı makyaj yaptırabileceğinizi konuşacağız.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nedir?

Kalıcı makyaj, çeşitli yöntemlerle cildinizde belli başlı makyaj özelliği taşıyan işlemlerin yapılmasına deniyor. Buradaki asıl amaç kişinin makyaj için harcayacağı süreyi ve emeği sıfırlayarak daha rahat bir yaşam sağlamak. Makyaj dışında vakit ayırdığınız sürenin artması herkes için avantaj olacaktır. Çünkü makyaja gerçekten de fazla vakit harcıyoruz. Özellikle de 3'den fazla makyaj malzemesi kullananların makyaj sürelerinin çok uzadığı belirtiliyor. Son zamanlarda artan çeşitli makyaj ürünlerinin de bu sürelerin uzamasında etkili olduğunu söylemek mümkün. Yine de gelişen teknoloji ve güzellik anlayışının bazı getirileri olabiliyor. Kalıcı makyaj da bunlardan biri. 

Kalıcı Kaşlar Nasıl Yaptırılır?

Kalıcı bakımlı ve makyajlı kaşlara sahip olmak istiyorsanı microblading kıl tekniğinin kullanıldığı bu işlemi yaptırabilirsiniz. Kaşlarınız daha dolgun ve tek tek uğraşılarak sizin için çizilen kaşlarla daha etkili bir görünüm sağlıyorsunuz. Böylelikle tıpkı size aitmişcesine doğal görünümlü kaşlara sahip olacaksınız. Üstelik uzun bir süre bu kaşlarla yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat sürmekte olan bu işlem sonucunda kaşlarınızla 1-2 yıl sorunsuz bir şekilde yaşamanız mümkün. Artık kaşlar için vakit harcamaya son vereceksiniz.

Kalıcı Kirpik (İpek Kirpik)

Kirpiklerinizi daha kıvrımlı ve etkili göstermek istiyorsanız ipek kirpik uygulamasını yaptırabilirsiniz. Yine rimel ve çeşitli göz makyajlarına ihtiyaç duymayacağınız bu işlem sayesinde artık makyaja daha az vakit ayırabilirsiniz. İpek kirpiğin yaklaşık olarak bir iki ay kaldığı belirtiliyor. Kalıcılık konusunda kaşlar kadar iddialı olmasa da görüntü anlamında kişiye özgüven ve çekicilik kattığı belirtilmekte. Bu tarz kalıcı makyaj işlemlerinin elbette iyileşme süreleri de bulunuyor. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek adına doktorunuza soru sormayı ve detaylı bilgi edinmeyi unutmayın.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.