Kaz Ayaklarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kaz Ayaklarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kaz ayakları göz çevresinde görülen kırışıklıklar ve sarkmalara verilen genel bir addır. Bu bölgelerde oluşan çizgili görünüş bu isimle ifade edilirken rahatsız edici bir görüntü olduğunu belirtmekte de fayda olacaktır.

 

 

Kaz ayakları göz çevresinde görülen kırışıklıklar ve sarkmalara verilen genel bir addır. Bu bölgelerde oluşan çizgili görünüş bu isimle ifade edilirken rahatsız edici bir görüntü olduğunu belirtmekte de fayda olacaktır. Genellikle yaşlılık belirtisi olarak ortaya çıkan kaz ayaklarının belli başlı sebepleri de olabilmektedir.

 

Kaz Ayaklarına Sebep Olan Şeyler!

kaz-ayaklarindan-kurtulmanin-yollari-nelerdir-1517652459-0786.png

 • Hava durumları ve etkileri kaz ayaklarının ortaya çıkmasında etken bir yoldur. Güneş ışığına maruz kalmak, rüzgara maruz kalmak ve çevresel kirliliklere maruz kalmak bu bölgelerde kırışıklıklara sebebiyet verebilmektedir.
 • Kaz ayaklarının oluşmasında bir diğer etken mimik kullanımıdır. Mimiklerin çok sık kullanılması ve aynı mimiklerin tekrar etmesi üzerine bu bölgelerde belli başlı kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir.
 • Bir diğer kırışıklık sebebi kimyasal ürün kullanımıdır. Makyajın kimyasal ürünler içermesi ve makyajın uzun süre yüzden temizlenmemesi gibi durumlarda da kırışıklıklar meydana gelebilmektedir.
 • Beslenme düzensizliği kaz ayaklarına sebep olan bir diğer etkendir. Hassas olan göz çevresi vücuttaki sorunlardan ilk etkilenen bölgelerden biri olurken, beslenmenin düzensiz ve yanlış olması ile bu bölgelerde kırışıklıklar meydana gelebilmektedir.
 • Su tüketiminin az olması durumlarında da yine ciltte problemler ortaya çıkmaktadır. Her zaman suya ihtiyaç duyan cilt sıvı tüketiminin az olması sebebiyle kırışıklıklarla karşılaşabilmektedir.
 • Aşırı uyku, sigara tüketimi ve alkol gibi etkenler de yine kaz ayaklarının ortaya çıkmasına direk etki eden nedenler olarak göze çarpmaktadır.

 

Alınacak veya Yapılacak Bazı Şeyler!

shutterstock-1449014465.jpg

 • Kaz ayaklarına karşı yapılabilecek ilk şey güneş ışıkları, soğuk hava gibi durumlardan cildi olabildiğince korumaktır. Güneş kremi kullanmakta oldukça etkilidir. Kış aylarında da nemlendirici krem kullanımı gerekmektedir.
 • Gözleri kısarak bakma gibi mimiklerin sık yapılmaması da yine kırışıklıkları önlemede etkili bir yoldur.
 • Yüz üstü yatma durumundan vazgeçerek bu bölgelerin kırışması önlenebilir.
 • Yüze uygulanan makyaj ürünlerinin olabildiğince az kimyasal içermesi ve temizliğinin zamanında yapılması önemlidir.
 • Su tüketiminin gerektiği kadar yapılması da yine kaz ayaklarına karşı oldukça etkili bir önlemdir. Beslenmede yapılan hataların düzeltilmesi de yine bu kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.