Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kepçe Kulak Genetik midir?

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kepçe Kulak Genetik midir?

Kepçe kulak genetik bir durumdur. Eğer bu görüntüden rahatsız oluyorsanız kısa süre içerisinde kepçe kulak görünümünden kurtulabilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatının nasıl yapıldığında değindik. Kepçe kulak ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Çeşitli cilt, saç ve güzellik konuları arasında hiç değinmediğimiz bir konu var sırada. Kepçe kulak görünümünden rahatsız oluyorsanız kepçe kulak ameliyatı olabilirsiniz. Elbette bu işlemin bazı gereklilikleri bulunuyor. Ancak genel olarak ameliyatın kolay geçtiği ve kısa süre içerisinde iyileşme gösterdiğini belirtelim. Eğer günlük hayatta aynaya baktığınızda kendinizi beğenmeyecek durumda iseniz kepçe kulak ameliyatı sonrası bu durumdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kepçe kulak çoğunlukla kalıtsaldır. Sonradan olan bir durum değildir. Eğer kulaklarınız sonradan hasar almamış veya çeşitli saldırıya maruz kalmamış ise kepçe kulaklı olmanın genetikle bağlantılı olduğunu belirtebiliriz. Tüm bunların yanı sıra kişinin ameliyattan kısa bir süre sonra kulakları çok daha iyi bir şekilde hayata devam ettiği görülmektedir. Sizlere kepçe kulak ameliyatıyla ilgili bazı teknik detaylardan da bahsedeceğiz. Ameliyat esnasında kıkırdak ve kesi işlemleriyle ilgili bazı sorular alıyoruz. Bu ameliyatı yaptırmayı düşünenlerin aklında haliyle bir takım şüpheler ve bilinmeyen konular yer alabiliyor. Eğer sizler de bu ameliyatın nasıl bir etkiye sahip olduğunu ve ameliyat sonrasında neler yapılması gerektiğini merak ediyorsanız o halde doğrudan konuya geçiş yapalım.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatında kıkırdaklar büyük rol oynuyor. Kulağınızın durumuna ve yapısına göre ameliyat yöntemi elbette değişiklik gösterilmektedir. Ancak en çaresiz zamanda dahi kıkırdak azaltma yöntemi ile kepçe kulak şeklinden kurtulabiliyorsunuz. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların yanı sıra görünümünüzde hızlı bir değişim olacağından ötürü kendinizi kısa süre içerisinde daha iyi hissedeceksiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı İçin Kaç Yaşında Olmalıyız?

Kepçe kulak ameliyatı için yaş sınırı minimum 6'dır. Bu yaştan sonra kulak kıkırdağındaki gelişim durduğu yönünde varsayım yapılır ki ortalama olarak genelde bu yaşta sona erer. Sonraki yaşlarda rahatlıkla ameliyat yaptırabilirsiniz. Lokal anestezi yöntemi ile ameliyatlar yapılmaktadır. Genel anesteziye pek rastlanmaz. İşlemin süresi ile ilgili ortalama 1 ila 1,5 saat arasında sürdüğünü söyleyebiliriz. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmakta.

Ameliyattan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak ameliyatından sonra kulağınızın hassas olduğunu ve işlemin kalıcılığı açısından dikkat etmenizi gerektiren bazı durumlar bulunmakta. Öncelikle saç bandı takarak kulaklarınız korumanız gerekiyor. Kulağınızla temas halinde olmamalısınız ve aynı şekilde kimse kulağınıza dokunmamalı. İyileşme süresi genel iyileşme 2 hafta kadar sürerken ameliyat sonrası normal yaşama dönme süreniz ise 2 ila 3 günü bulabilmektedir. Bu tamamiyle kişiden kişiye değişir ancak iyileşme süreleri genellikle bu seviyelerdedir. Yaklaşık 2 hafta sonra günlük hayatınıza komple devam edebilirsiniz. Yine de kulağınız konusunda bir müddet daha hassas olmakta fayda var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.