Kış Aylarında Maskara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış Aylarında Maskara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kış aylarında maskara kullanımı bir dizi dert ile baş başa kalabilmektedir. Kış aylarının soğukluğu makyajı bozabiliyorken, gözlerin sürekli sulu olması gibi bir problem nedeniyle maskaranın göz çevresine dağılması söz konusu olabilmektedir.

 

 

Kış aylarında maskara kullanımı bir dizi dert ile baş başa kalabilmektedir. Kış aylarının soğukluğu makyajı bozabiliyorken, gözlerin sürekli sulu olması gibi bir problem nedeniyle maskaranın göz çevresine dağılması söz konusu olabilmektedir. Birçok kadının muzdarip olduğu bu dertten nasıl kurtulabileceğinize dair bazı cevaplar ise içeriğimizde yer alacaktır.

 

Kış Aylarında Maskara Kullanırken Dikkat!

en-iyi-maskaralar-1024x683.png

  • Kış aylarında kullanacağınız maskaranın taze olmasına özen göstermelisiniz. Kuruyan maskara veya kurumaya yakın olan maskaraları çöpe atın.
  • Maskarayı kullanırken kirpiklerinizin diplerine bulaştırmamaya özen gösterin. Gözlerin yaşarması ile akabilen maskara bu sebeple akma refleksi göstermeyecektir.
  • Maskara fırçanıza çok dikkat etmelisiniz. Maskara fırçasında biriken kalıntılar tortu haline gelerek, kullanım sırasında göze zarar verebilmektedir. Göze giren bu tortular gözün daha çok yaşarmasına sebep olacağı için, düzgün bir makyaj yapmanız engellenmiş olacaktır.
  • Soğuk kış aylarında maskara kullanırken suya dayanıklı olanlardan kullanmanız ciddi bir önem arz etmektedir. Kış aylarının yağışlı olacağını hesaba katarak bu tercihi yapmanız halinde belli başlı sorunu da çözmüş olacaksınız. Ayrıca bu aylarda kullanacağınız suya dayanıklı maskarayı hiçbir şekilde kirpiklerinizde bırakmamalı ve gerekli malzemeler ile temizlemelisiniz.
  • Her ihtimali düşünmeniz gibi aldığınız tedbirler karşısında maskaranın akmasını da hesaba katarak yanınızda pamuk bulundurmanız iyi olacaktır. Bu tür durumlarda akma riski olan maskarayı pamuk yardımı ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
  • Kış ayları oldukça sert geçtiğinden dolayı eğer ki gözleriniz hassas ise bu dönemlerde maskara kullanımına ara vermek yine etkili bir çözüm olabilir.

waterproof-suda-akmayan-maskara-nas-wvwa.jpg

Maskara kullanımı genel olarak birçok kadın tarafından zevkle kullanılan bir kozmetik ürün olmaktadır. Bunu kullanırken bazen mevsimsel sorunlar ile karşılaşılabilmekle birlikte bunlara çözüm üretmekte mümkündür. Yaz aylarında da kış aylarında da belirli zorlayıcı kısımları olabilen makyaj için mevsimsel ürünler tercih etmek bu anlamda iyi olabilmektedir. Kış aylarında maskara kullanımına dair verdiğimiz bazı ipuçlarına belki sizlerde katkı sağlamak isteyebilirsiniz. Kış aylarında sizin de maskarayı daha dikkatli kullanım adına başvurduğunuz yöntemler varsa eğer, bu yöntemleri bizimle yorumlar kısmından paylaşmanız sevindirecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.