Kivi Maskesi ile Cildinizi Yenileyin

Kivi Maskesi ile Cildinizi Yenileyin

Vücudun C vitamini ihtiyacı son derece önemli. Siz de kivi maskesi ile cildinizi yenileyin. C vitamini alın.

Vücudun C vitamini ihtiyacı son derece önemli. Siz de kivi maskesi ile cildinizi yenileyin. C vitamini alın.

Sizin için kivi maskesi bilgileri veriliyor. Nasıl yapılacak? Uygulama nasıl olacak gibi sorularınızın yanıtına uygun şeklide tercih edebilirsiniz. Düzenli uygulama ve doğru teknikler ile direkt olarak cildinizi yenileyerek, parlak ve canlı olmasını sağlayabileceksiniz. Uygulama için direkt olarak hazır kivi maskeleri kullanabilirsiniz. Hazır olan maskelerin uygulanmasından sonra soğuk su ile cildinizi yıkayarak şok etkisi yaratmanız önerilenler arasında.

Kivi maskesi önerilenleri verilmiştir…

Kivi Halkaları ile Maske

Kivi maskesi yapmak istiyorum diyen bir kişi, bir adet kivi ile yüzüne maske yapabilir. Bunun için önerilen olgunlaşmış bir kivinin tercih edilmesi. Olgunlaşmış olan bir addet kivinin öncelikle kabuklarını soyun. Ardından ince ince dilimler haline getirin. Yüzünüzün tamamı için yetecek kadar ince dilimler oluşturmanız yeterlidir. Ardından bu ince dilimleri yüzünüzün tamamını kaplayacak şekilde yüzünüze koyun. Bu şekilde beklemeniz gereken süre 20 dakika. Ardından aynı şekilde şok etkisi yaratmak adına yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

  • Bir adet kiviyi soyup,
  • Halka şeklinde kesere yüzüne koymanız yeterlidir.
  • 20 dakika sonra yüzünüzü saf su ile yıkayabilirsiniz.

Kivi Suyu Maskesi

Kivinin sahip olduğu C vitamini cildinizin parlak ve canlı olmasını sağlar. Ayrıca hücrelerin yenilenmesi konusunda da etkili olacaktır. Bunu bilerek siz de kivi maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtına göre hareket ederek uygulama yapabilirsiniz. Önerilenler arasında kivi suyu ile yapılacak olan maskeler var. Yapmanız gereken kiviyi uygulamaya hazır hale getirmek. Bunun için püre kıvamını alması yeterlidir. Daha sonra ise yüzünüzü bu maske ile temizler gibi hafif ovalayabilirsiniz. Tahriş olmaması açısından dikkatli olmanız önerilenler arasında. 10 dakika boyunca ovarak ölü derinin yüzünüzden arınması için masaj yapmanız yeterlidir.

  • Bir adet kiviyi soyup, püre haline getirip,
  • Yüzünüze göz çevresinden uzak olacak şekilde uygulayabilirsiniz.
  • 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulamanız yeterlidir.

Kivi ve Kil Maskesi

Kivinin suyunu çıkarın. Ardından bu suya biraz kil maskesi ilave edin. Tam yüzünüze sürülecek bir kıvam alması sayesinde, direkt olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yağlı ciltler için kivi maskesi önerisi, direkt olarak kil ile karıştırılması ile olacak. Bu sayede direkt olarak siz de cildinizi korumak, düzenli şeklide cildinizin ölü deriden arınması, varsa sorunların ortadan kalkması, cildin yenilenmesi için tercih edebilirsiniz.

  • Kivi suyu ile bir miktar kil maskesini karıştırıp,
  • Göz ve çevresinden uzak şekilde yüzünüze sürebilirsiniz.
  • 10 dakikanın sonunda soğuk su ile yıkamanız yeterlidir.

Kivi Maskesi Ne Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Kivi maskesinin uygulaması haftada iki kere olabilir. Cildi kuru olanlar için kabuklu kısımları da içinde olacak şekilde bir uygulama olabilir. Yağlı olan ciltler için ise uygulamanın kil maskesi ile karıştırılarak yapılması en doğrusu olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak siz de en iyi şekilde cildinizi korumak için uygulama yapabilirsiniz. Kivi maskesi hangi cilt türleri için uygundur sorusunun yanıtı için maske türleri verilmiştir. Yağlı olan ciltler için kil maskesi ile karışım üzerinden uygulama olması doğrudur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.