Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saç bakımı en zor saç tiplerinden biridir. Öyle ki kıvırcık saça sahip olan kişiler bazen bununla baş edememektedirler. Taramanın bile ayrı bir dert olduğu kıvırcık saça dair bazı şeylerin iyi bilinmesi ve uygulanması şarttır.

 

 

Kıvırcık saç bakımı en zor saç tiplerinden biridir. Öyle ki kıvırcık saça sahip olan kişiler bazen bununla baş edememektedirler. Taramanın bile ayrı bir dert olduğu kıvırcık saça dair bazı şeylerin iyi bilinmesi ve uygulanması şarttır. Bu içerikte biraz daha sağlıklı bir kıvırcık saç bakımı için önemli detaylara değineceğiz. Hazırsanız başlayalım.

16831526e515679c1279113f84678e5cca8e050a.jpg

Öncelikle kıvırcık saçların diğer saçlardan farklı olduğunu bilmenizde fayda var. Kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine göre daha çabuk kırılmalara uğrayabilmektedir. Diğer saçlara oranla daha ince olan kıvırcık saçlar bu sebeplerle daha çok dökülmelere neden olabilmektedir. Bu sebeplerle kıvırcık saça bakım yaparken daha çok dikkat etmek gerekebilmektedir. Bu saça bakım yaparken krem tercihinin bu nedenle iyi yapılması şarttır.

 

Tarak Seçimi Kalın Aralıklı Olmalı

Kıvırcık saçların taranması da diğer saçlara oranla daha zordur ve bu sebeple tarak kullanımı önemlidir. Kıvırcık saçlar için tarak tercihinin ince aralıklı olması saçların taranmasında zorlayıcı bir sebep olacağı için tercihin kalın aralıklı taraklardan olması gerekmektedir. Ayrıca saçların taranmadan veya duşta çok fazla karıştırılmaması gerekir. Birbirine karışan kıvırcık saçların taranabilmesi çok daha zor olmaktadır.

 

Uyurken Bone Kullanmak

kivircik-sac-1-1-1590652778-400x400.jpg

Kıvırcık saçların sorunlarından bir tanesi uyurken saçların birbirine karışmasıdır. Bu sebeple gece uyurken bone kullanmak bu sorunu çözüm olabilmektedir. Gece bone takarak uyulması halinde ertesi gün daha düzgün ve az karışık saçlarla uyanmak mümkün olmaktadır.

 

Saç Açıcı Kremler

Kıvırcık saçların zor olmasının sebeplerinden bir tanesi zor açılmasıdır. Zor açılan kıvırcık saçlar için krem veya sprey kullanmak önemlidir. Bu tarz saç açıcı kremler ile birlikte saçların birbirinden açılması sağlanmış olacaktır ve çok daha kolay bir tarama işlemi sağlanmış olacaktır.

 

Aşırı Sıcağa Maruz Kalmaması Gerekir

Kıvırcık saçlar diğer saçlara oranla çok daha ince ve daha kırılgan olmaktadır. Bu sebeple kurutma ve fön işlemlerinde aşırı ısıya girilmemelidir. İnce ve kırılgan olan kıvırcık saçlara aşırı ısı uygulandığı zaman daha kırılgan olabilmekte ve saçların zayıflaması ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple düşük ısı da veya ılık bir şekilde saçların kurutulması daha doğru olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.