Koltuk Altı Terlemesi ve Kokusu Sorunu Nasıl Çözülür?

Koltuk Altı Terlemesi ve Kokusu Sorunu Nasıl Çözülür?

Koltuk altınız sık terliyorsa ve bu durumdan sıkıldıysanız çözümü yine estetik işlemlerden geçiyor. Deodorant sıkarak koltuk altınızın sorunlarından kurtulamıyor olabilirsiniz. Bu hiç de sorun değil. Koltuk altıyla ilgili detaylı bilgileri paylaştık.

Soğuk havalarda etkisi o kadar hissedilmese de söz konusu sıcak havalarda dışarı çıkmak eziyet haline dönüşebiliyor. Bu eziyetin temel nedeni ise koltuk altı kokusundan kaynaklanmakta. Sürekli olarak koltuk altınız terliyor ve bu durum başta siz olmak üzere diğer insanları da rahatsız ediyorsa elbette bir önlem almak zorundasınız. Kimi insanların genetik olarak koltuk altları daha çabuk terler ve ter bezlerini bu duruma müsaittir. Nitekim bunun çözüm yöntemi bulunmaktadır ve mevcut sorununuza çözüm olarak sizlere birkaç şey önereceğiz. Ter bezlerinizle ilgili çözüm bulabilmek adına çeşitli nedenleri ortaya sereceğiz ve hangi çözümleri uygulayabilirsiniz önerilerde bulunacağız.

Koltuk Altı Terlemesine Karşı Ne Yapılabilir?

Koltuk altı terlemesi ve kokusuna karşı pek çok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Eğer söz konusu şikayetiniz koltuk altı kokusu ise bu durumda deodorantlar fazlasıyla iş görmektedir. Dışarı çıkmadan önce koltuk altlarınıza yeterli miktarda sıkacağınız deodorantlar sizi gün boyu idare edebilir. Ancak ne olur ne olmaz çantanızda bir adet ufak şişede deodorant bulundurabilirsiniz. İhtiyaç doğrultusunda sıkar ve günlük yaşantınıza devam edersiniz. Bu ilk çözüm yöntemimizdir.

Koltuk Altı Ter Bezleri Aldırılabilir m?

Koltuk altı ter bezlerinin aldırılabileceğine dair bazı söylemler duymuşsunuzdur. Bu doğrudur, koltuk altı bezlerinizi aldırarak terleme sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlem için elverişli olup olmadığınızı anlamak amacıyla işin uzmanı bir doktor ile görüşmek daha sağlıklı olacaktır. Bilmeden ve araştırmadan işlem yapmak çeşitli sıkıntılara yol açabilir. Sonuçta terleme işlemi doğal bir reaksiyondur ve bizler bu doğal reaksiyonlar üzerine işlem yaparsak istemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliriz. 

Ter bezlerinin aldırılması işleminde liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Söz konusu işlem için ter bezlerinin parçalanması gerekmektedir. Bu parçalanma işleminden sonra ise gerekli olan uygulamalar yapılıyor. 

Botoks ile Koltuk Altı Tedavisi

Botoks işlemleri yalnızca kişisel güzelliğiniz ve fiziksel çekicilik için değil aynı zamanda koltuk altı terlemesine karşı da yapılabilmektedir. Bölgeye küçük iğnelerle yapılacak botoks enjeksiyonu sonrasında ortala beş aylık bir sürenin sonunda güzel sonuçlar verebilmektedir. Eğer botoks yöntemini tercih edecek olursanız bu süreyi göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Terleme ile ilgili sıkıntılarınız için alacağınız önlemler bahsettiğimiz üzere oldukça fazladır. Eğer sizler de terleme ve koku sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız önce basit çözüm yöntemlerini deneyin. Deodorant sıkarak terleme ve koku sorununuz çözülmüyorsa liposuction ve botoks işlemlerinden birini tercih ederek daha uzun vadeli sonuçlar elde edebilmeniz mümkündür. Kişisel bakıma dikkat etmenin bir diğer şartı da temiz ve güzel kokuya sahip olabilmekten geçiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.