Kötü Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusunu Gidermek İçin Yapılacaklar

Kötü Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusunu Gidermek İçin Yapılacaklar

Kötü ağız kokusu, insanlarla aranızın bozulmasına dahi neden olabilir. Kötü kokulara karşı alabileceğiniz önlemler de bulunuyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda yapabileceklerinize değiniyoruz. Kötü ağız kokusu nasıl geçer? Koku gidermek için yapılacaklar.

Kimse yanında ağzı kokan veya ferah bir nefese sahip olmayan birini barındırmak istemez. Ayrıca kişinin kendisi de ağzıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşamak istemiyor. Bu nedenle hem sosyal ilişkilerinizde hem de kişisel hayatınızda sizi etkileyecek koku sorununa çare bulacağız. Ferah bir nefese sahip olarak duygusal ilişkilerinizde dahi önemli bir avantaj elde edebilirsiniz. Çünkü duygusal ilişkileri de olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Yakınlaşmaların önüne geçen bu duruma çözüm olarak ise herhangi bir marka ürün önermeyeceğiz. Tamamen size bağlı olan çözüm yöntemleri sayesinde ağız kokunuzu düzeltebilirsiniz.

Kötü Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Ağız Sağlığınıza Dikkat Edin

Ağız sağlığı denince akla ilk olarak diş sağlığı geliyor. Diş sağlığınız ne kadar iyiyse ağzınızın ferah kokması o kadar fazla ihtimalli olur. Dişlerinize iyi bakmalı ve düzenli olarak fırçalamalısınız. Kötü gıdalardan uzak durarak bu işe başlayabilirsiniz. Yani şekerli, dişlerinizi sarartabilecek yiyeceklerle aranızda mesafe koyun. Zamanla yıpranacak dişlerin sizde güzel etkiler bırakmayacağını söyleyebiliriz. 

Bol Bol Su İçin

Bol su içmek, ağzınızın zamanla kurumasının önüne geçer ve kuru ağızın yayacağı kötü kokuları da engeller. Daima yanınızda bir şişe su bulundurun ve ağız sağlığınız için su tüketmeyi ihmal etmeyin. 

Kötü Kokan Yiyecekleri Çok Tüketmeyin

Eğer o gün evde yalnızsanız veya biriyle görüşmeniz gerekmiyorsa elbette faydalı olan soğan ve sarımsağı tüketmeniz oldukça iyi bir fikir olacaktır. Ancak topluma karışmanıza ramak kalmışken bu tarz yiyecekler tüketmek ağız kokunuzu olumsuz etkileyebilir. Bundan kaçınmak için yapabileceğiniz en iyi önlem koku yapacak yiyecekleri tüketmemek olacaktır. Çünkü yedikten sonra dişlerinizi fırçalasanız da bu koku gitmeyebiliyor. Bu riske girmemek ve karşınızdaki insanlardan olumsuz dönüt almamak için beslenme zamanlarınıza dikkat edin.

Öğünlerinizi Kaçırmayın!

İlginç gelebilir fakat uzun süre açlık durumlarında nefes kokusu kötüleşmektedir. Sakız çiğneseniz dahi boş bir mideden gelen kötü kokuyu bastırmak her geçen saat daha da zorlaşacaktır. O nedenle size tavsiyemiz, gün içerisinde öğünlerinizi zamanında tüketmek yönünde olacaktır. Uzun süre aç kalmak hem sağlık açısından hem de ağız kokusu bakımından iyi değildir.

Uyumadan Önce Gargara Yapın

Geceleri yatağınıza girmeden önce dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Hemen sonrasında ferah ve temiz nefese sahip olmanız için gerekli olan gargara, işinizi görecektir. Hem ağız sağlığınıza güzel bir etki bırakacak hem de nefes konusunda uzun vadeli katkı sağlayacaktır. Günümüzde gargara kullanımı biraz düşük olsa da zamanla insanların bu konuda bilinçlenerek gargara kullanımına yöneldiği görülüyor. Çeşitli güvenilir markalardan alışveriş yaparak gargara kullanabilirsiniz. Eczanede satılmakta olan ve diş sağlığınıza da değer veren bu gargaraları evinizden eksik etmeyin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.