Küçük Gözleri Makyajla Daha Büyük Gösterebilirsiniz! Yapabileceğiniz Makyaj Hileleri

Küçük Gözleri Makyajla Daha Büyük Gösterebilirsiniz! Yapabileceğiniz Makyaj Hileleri

Makyaj olmasaydı pek çok konuda kendimizi istediğimiz gibi ifade edemezdik. Küçük gözleriniz var ise onları daha büyük göstermek makyajla mümkün. Bu konuda uyguladığımız çeşitli makyaj hilelerini incelemelisiniz.

Güzellik söz konusu olduğunda pek çok insan estetiğe başvurabiliyor. Ancak estetik olmadan da arzu ettiğiniz görüntüye ulaşmak mümkün. Yüz tipini ve çene yapınıza bağlı olarak gözlerinizin boyutu da büyük önem taşımakta. Bazı insanlara gerçekten de küçük göz yakışırken, kimilerine büyük ve kimilerine ise çekik göz inanılmaz bir etki bırakıyor. Bunu anladıktan sonra ise geriye sadece arzu ettiğiniz göz tipi için neler yapmanız gerektiğidir. Kimi zaman insanlar estetikle bu sorunu komple çözmeye çalışsa da bazı işlemler için ne mutlu ki estetik gerekmiyor. Bıçak altına yatmadan gözlerinizi büyük göstermenin yolu mümkün. Çeşitli makyaj hileleri sayesinde sizler de uzun zamandır istediğiniz göz modeline sahip olabilirsiniz. Göz tipinizi makyaj sayesinde daha farklı bir görünüme kavuşturmak mümkün.

Küçük Gözler Nasıl Büyük Gösterilir?

Gözleriniz küçük ise ve görüntünüzle uyuşmadığını düşünüyorsanız gözlerinizi daha büyük göstermek mümkün. Aynı zamanda güzellikten ziyade çok küçük oldukları konusunda bazı eleştiriler almış ve takıntı haline getirdiyseniz doğal halinizin her zaman daha iyi olduğunu kendinize kabullendirmeniz gerekiyor. Yine de sizlere gözlerinizi nasıl daha büyük gösterebileceğinizi anlatacağız.

Kaş Dolgunlaştırmak 

Kaşlarınızı kaş kalemi veya çeşitli pudralar ile yan tarafını büyük gösterirseniz gözleriniz de aynı orantıda görünüm olarak etkilenir. Yani kaşlarınızın yan kısımlarını biraz daha büyük göstermeniz önemli bir etki sağlayacaktır. Makyaj hilelerindeki ilk adımımız budur. 

Göz Altı Morluklarından Kurtulun

Göz altı morlukları sanılanın aksine gözlerinizin daha küçük görünmesine neden olur. Makyaj yaparken göz altı kapatıcısını kullanmaz iseniz gözlerinizin küçüklüğü fazlasıyla vurgulamış olursunuz. O yüzden mutlaka kullanmaya özen gösterin. Göz altı bölgenizin belirginleşmesi küçük bir göze sahip olduğunuzu ortaya çıkarır. İnsanlar daha önce fark etmediyse de göz altı morlukları nedeniyle bu durumu fark eder. Yanak ile aynı renkte göz altı morluğu kullanmaya özen gösterin. Aradaki renk uyumsuzluğu insanların dikkatini çekebilir.

Kirpiklerinizi Kıvırtın!

Kıvrık kirpikler gözleriniz ile mükemmel bir uyum sağlar ve oldukça büyük gözükmelerinde yardımcı olur. Kaliteli bir rimel sahibi olarak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartabilirsiniz. Bu konuda ilizyon niteliği taşıyan makyaj hamlesini mutlaka deneyin.

Açık Renkli Göz Farı Önemlidir

Kullanacağınız göz farını seçerek kapalı olmamasına ve cildinizle örtüşecek bir renkte olmasına dikkat edin. Açık renkli göz farları gözlerinizin büyük olduğunu vurgulamak için önemlidir. Pek çok kadında da fark edeceğiniz üzere açık renk kullanılmaktadır. Asyalı kadınların mutlaka tercih ettiği bu renkler, cildi ile doğru orantılı bir şekilde seçilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.