Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Göğüs Hacmini Arttıran Yöntemler

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Göğüs Hacmini Arttıran Yöntemler

Meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorsanız söz konusu ameliyatta hangi yöntem kullanıldığını ve iyileşme sürecini merak ediyor olabilirsiniz Meme büyütme ameliyatı etkisini ne zaman gösterir? Ameliyat sonrası yapmanız gerekenler önem taşıyor.

Meme büyütme ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Özellikle de kilo alındığı takdirde göğüs bölgesinde büyüme yaşandığı da ifade ediliyor. Eğer kilo alınırsa sizlerin de göğüslerinizde büyüme meydana gelir mi bunu merak edebilirsiniz. Ancak söz konusu durumun yağ hücrelerinin göğüs bölgenizde de birikmesiyle ortaya çıkabileceğini unutmayın. Yani çok fazla kilo alınır ise göğüsleriniz bir miktar büyüyebilir. Ancak obeziteye varabilecek sıkıntılarla mücadele etmektense göğüslerin daha küçük gözükse çok daha iyi olacaktır. Bunun için sağlığınızı riske etmeye değmez. Göğüs büyütme ile ilgili farklı yöntemler de bulunmaktadır. Bunların en başında sizlerin de bildiği üzere göğüs büyütme ameliyatları ile bunu sağlayabilirsiniz. Göğsünüzün hacmi artacaktır ve daha dolgun bir görünümle karşılaşacaksınız. Peki meme ameliyatlarında ne gibi yöntemler uygulanmaktadır?

Kadınlar arasında çok fazla tartışma konusu olan göğüs görüntüsüyle ilgili söz konusu içsel sıkıntıları anında sona erdirecek ve kişisel tatmininizi sağlayacak bir takım yöntemler mevcuttur. Üstelik sonuçlarını hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Ağrı ve sızı kaynaklı sorunların ise daha az görüldüğü belirtiliyor. İşte size meme büyütme ameliyatıyla ilgili bilinmeyen çeşitli noktaları öğrenmek için bir fırsat.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatında genellikle yağ enjeksiyonundan faydalanılmaktadır. Çünkü yağlar size ait olan bölgelerden toplanarak göğüs bölgesine enjekte edilmektedir. Böylelikle istediğiniz görüntüyü kısa süre içerisinde elde etmeniz mümkündür. Bu tarz implant işlemleri yalnızca göğüs için değil vücudunuzun çeşitli kısımlarını daha iyi ve dolgun göstermek için de kullanılır. Kullanılan yağlar bir proteze bağlı olduğu için göğüsleriniz daha şekilli ve uyumlu gözükecektir. Yani herhangi bir şekilde göğüslerinizin inme veya solgun gözükme durumu ortadan kalkacaktır. Doğal göğüslerde meydana gelen inme, yağlı gözükme veya çeşitli estetik problemlerine protez göğüslerde rastlanmamaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme büyütme ameliyatı sonrasında bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir. İyileşme süreci ortalama 3 ila 5 gün arasında değişmekle beraber bu süreyi doldurduktan sonra kendinizi iyi hissettiğiniz takdirde çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz. Meme ameliyatının daha verimli geçebilmesi adına özel sütyenler kullanacaksınız. Yaklaşık 1 ay özel sütyen kullanımı, protezlerin daha iyi oturması ve etkili gözükmesi açısından önem taşıyor. Protezlerin tamamen etkisini göstermesi için ise en az 2 aylık bir bekleme süreci mevcuttur. 3 ay gibi bir süre geçtiğinde yeni göğüslerinizden daha fazla verim alabilirsiniz. Bu işlemi yaptırmakta olan kadınların genellikle memnun kaldığı ve güzel tepkiler aldığı belirtiliyor. Pek çok ünlünün de bu işlemler ile göğüslerinin hacimlerini arttırdığı belirtilmekte. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.