Mezoterapi Neden Yapılır? Mezoterapi Yararları ve Zararları?

Mezoterapi Neden Yapılır? Mezoterapi Yararları ve Zararları?

Mezoterapi yönteminin yüzünüz başta olmak üzere pek çok bölgeyi güzelleştirdiği bilinmektedir. Ancak mezoterapi işlemiyle ilgili bazı bilinmeyenlerden de bahsetmemiz gerekiyor. Herkes mezoterapi yaptıramaz. Yararları ve zararları olabilecek bir işlemdir.

Mezoterapi işlemi son yıllarda Türkiye'de de bir hayli talep görüyor. Gençleşmek isteyen kadınlar başta olmak üzere erkeklerin de bu işlemi yaptırdığı ortaya çıktı. Ancak mezoterapi işlemini yaptıranların belli başlı risk içeren sınıflara ait olmaması gerek. Herkes mezoterapi yaptıramaz. Bazı durumlarda yaptırmak farklı sonuçlara yer verebilir. Ancak yine de bu toplumun geneliyle kıyaslandığında düşük bir yüzde olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bilinçlendiğinizde bu tarz hatalar yapmaktan kaçınır hale geleceksiniz. Peki mezoterapi ne işe yaramaktadır? Genel olarak insanların güzel bir işlem olarak baktığı ve bir yandan da yaptırmaktan çekindiği mezoterapi işleminde derinin orta katmanı hedef alınmaktadır. Orta katmana uygulanan bir takım işlemler neticesinde cildiniz çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Yaşlılık karşıtı olan mezoterapi işlemine ilişkin bilinmeyenleri derledik.

Mezoterapi Neden Yapılır?

Mezoterapi işlemi sonucunda insanlar görünümlerinden çok daha genç ve canlı gözükecektir. Çünkü bu işlemde kullanılan vitamin ve minerallerin doğrudan enjekte edilmesi durumu vardır. Gün içerisinde tükettiğiniz çeşitli besinler, besin takviyeleri veya ilaçlar doğrudan size fayda sağlamayabilir. Bazıları idrar yolu ile vücuttan atılabilmektedir. Bu nedenle doğru şekilde ve aldığınızdan emin olabilmek adına mezoterapi yöntemi bir hayli ilgi görmektedir.

Mezoterapi Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Güzellik maksadıyla yapılan bu işlem sonrasında görünümünüzde gözle görülür değişimler yaşanacak. Mikro enjeksiyon ile uygulanan bu yöntem sayesinde istediğiniz bölgenin gençleşmesini sağlayabilirsiniz. Yani bu işlem yalnızca yüzünüz veya belli bölgeler için uygulanmaz. Eğer bölgesel bir yaşlanma var ise yalnızca tek bir bölgeye uygulamak doğru olmayacaktır. Çünkü işlem yaptığınız bölge diğer yerlerden daha genç gözükürse bir uyum sorunu meydana gelebilir. Bu da dışarıdan rahatlıkla tespit edilebildiği için mezoterapi işlemini vücudunuza yaymanızı öneririz. Bölge bölge yapılması durumunda her yer eşit canlılıkta gözükür ve bu da kimsenin dikkatini çekmez. Aynı zamanda siz de bu işlemden memnun kalmış olursunuz.

Mezoterapi Zararlı mıdır?

Mezoterapinin zarar verebileceği bazı gruplar bulunabilir. Bunlar arasında özellikle hamilelerin mezoterapi işlemini uygulamasını tavsiye etmiyoruz. Zaten bu konuda uzman isimlerin size yönlendireceği bir takım sorular sonucunda yaptırıp yaptıramayacağınızı görmüş olacaksınız. Mezoterapinin hızlı etki etmesi nedeniyle bazı gruplar için sakıncalı olacağını unutmayın. Hamileler dışında, akne problemleri için tedaviler görüyorsanız da yaptırmamalısınız. Ağır hastalık geçiren, vücudunda çeşitli alerjik rahatsızlıklar olan kişilerin de mezoterapi yaptırılması önerilmez ve buna müsaade edilmez.

Mezoterapinin etkilerini kısa sürede hissedeceksiniz. Saçınızdan ayağınıza kadar hassas olmayan bölgeler haricinde mezoterapiyi uygulayabilir ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.