Nemli Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Nemli Bir Cilde Nasıl Sahip Olunur?

Bir cildin sağlık kıstasını nemlilik üzerinden kurmak mümkün. Nemli olan cildin daha canlı ve sağlıklı olduğu bilinmekle birlikte cildin nemlenmesi adına neler yapılabilir konusuna bu içeriğimizde irdeleyeceğiz.

 

 

Bir cildin sağlık kıstasını nemlilik üzerinden kurmak mümkün. Nemli olan cildin daha canlı ve sağlıklı olduğu bilinmekle birlikte cildin nemlenmesi adına neler yapılabilir konusuna bu içeriğimizde irdeleyeceğiz. Nemli olan bir cilt için kuruluktan bahsedemeyiz ve kuru bir cilt için olası tüm cilt sorunlarından bahsetmek mümkün hale gelmektedir. Kuru ciltlerde yıpranma, dökülme gibi sorunlar çok kolay yaşanabilirken; ciltte çatlama gibi sorunlarda yine cildin kuru kalmasından kaynaklanmaktadır.

 

İşte Nemli Bir Cilt İçin Püf Noktalar

istock-1078201678.jpg

Cilt nemini koruyabilmek için düzenli ve dengeli bir yaşam tercih etmek gerekmektedir. Kişinin çok fazla güneş ışığına maruz kalması veya rüzgarlı bir havada çok fazla bulunması gibi etkenler cildin kurumasına neden olmaktadır. Ayrıca düzensiz beslenme gibi sorunlar sebebiyle yine ciltte kuruluklar ortaya çıkabilmektedir. Düzensiz beslenmenin yanında alkol ve sigara gibi ürünler tüketmekte yine sorunlardan biri olabilmektedir. Bu tür şeylerden vazgeçerek daha nemli bir cilde sahip olmak mümkünken, bazı belli başlı uygulamalarla daha nemli bir cilde sahip olmak yine mümkün olabilmektedir. İşte bazı cilt nemliliği için ipuçları…

cilt-temizleme.jpg

  • Cilt temizliğini düzenli bir şekilde yapmak önemli ve gereklidir.
  • Alkol ve sigara gibi ürünlerin tüketimini durdurmak veya en aza indirgemek
  • Kimyasal ürün içeren cilt bakım ürünleri yerine doğal ve bitkisel ürünler tercih etmek
  • Düzenli ve doğru beslenme alışkanlıkları edinmek

kapak2.jpg

Cildin nemli kalması için bitkisel yağlar oldukça hayat kurtarıcı olabilmektedir. Bu sebeple badem yağı, zeytinyağı gibi etkili bitkisel yağlarını bu anlamda kullanmak oldukça faydalıdır. Ayrıca su tüketimini optimum seviyede tutmak vücudu çok susuz bırakmamak gibi şeylere dikkat ederek nemli bir cilde sahip olmak mümkün hale gelebilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.