Saçların İncelmesine Neden Olan Alışkanlıklar!

Saçların İncelmesine Neden Olan Alışkanlıklar!

Bazı alışkanlıklar vücudun bazı bölgelerine zarar verdiği gibi saça da zarar verebilmektedir. Bu alışkanlıklar nedeniyle saç kökleri zayıflamaya başlar saç telleri incelerek kırılmalara neden olabilmektedir.

 

 

Bazı alışkanlıklar vücudun bazı bölgelerine zarar verdiği gibi saça da zarar verebilmektedir. Bu alışkanlıklar nedeniyle saç kökleri zayıflamaya başlar saç telleri incelerek kırılmalara neden olabilmektedir. Bu alışkanlıkların ne olduğuna bakacağımız içeriğimizde size tavsiye olarak önceden bunları bırakmanızı söyleyelim ve içeriğimize başlayalım.

 

Beslenmeye Dikkat Etmemek

Beslenme de temel öğünler vardır ve bu temel öğünleri önemle yerine getirmek gerekir. Atladığınız öğün veya öğünler vücudun dengesiz kalmasına ve haliyle saç için gerekli mineral ile proteinlerin de vücuda alınamamasına sebep olacağı için buna dikkat edin.

 

Güneş Işığına Maruz Kalmak

Güneş ışığı insan sağlığı için gerekli olsa da aşırı güneş ışığına maruz kalınması durumunda saçlarda hasarlar meydana gelebilmektedir. Güneşin zararlı ışıkları saça çok fazla işlediğinde yıpranmalar, incelmeler ve kökte zayıflamalar meydana gelebilmektedir.

 

Sıkı Bağlama

Saçların incelmesi ve beraberinde saç köklerinin zayıflamasına etki eden bir diğer faktör saçı çok sıkı bağlamadır. Saçı çok sıkı bağlayarak saç tellerinin rahatlıkla kopmasına vesile oluyor olabilirsiniz. Buna dikkat edin ve saçları daha gevşek bağlamaya çalışın.

 

Saçı Sık veya Az Yıkamak

5c8e081245d2a09e00a240b9.jpg

Saçı yeterince yıkamamak yine saç tellerini zayıflatan etkenlerden biridir. Saçı az yıkamak saçta biriken toksinlerin artış yaşamasına sebep olacağı için buna dikkat etmek gerekir. Biriken kirler saç diplerinde birikerek bu bölgelerde iyice zayıflamalara neden olacaktır. Ayrıca saçı çok fazla yıkamakta yine saçın zayıflamasına neden olacağı için bu dengeyi tutturabilmek önemlidir.

 

Sıcak Su Kullanımı

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi duşta çok fazla sıcak su kullanımıdır. Aşırı sıcak sular saçların ciddi manada zayıflamasına etki ederek köklerin incelmesine neden olabilmektedir. Bu tür sorunları göz önüne alarak muhakkak duş aldığınız suyun ısısını çok fazla sıcağa çevirmeyin.

 

Saç Şekillendirici Ürünlerin Kullanımı

erkek-sac-bakimi-nasil-yapilmali.jpg

Kişiler bazen saçlarını daha etkili gösterebilmekte adına saç şekillendirici kremler, spreyler gibi ürünleri kullanabilmektedir. Ancak bu ürünlerin sık kullanımı saçlarda ciddi zararlar oluşturmaktadır. Saç tellerinin zayıflamasında en büyük etkilerden biri olan bu ürünler barındırdıkları olası kimyalarla ekstradan sorunlar oluşturabilmektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.