Sarı Saç Bakımı

Sarı Saç Bakımı

Sarı saç sahibi olmak bir ayrıcalıktır. Sarı saç bir kadının tüm havasını değiştirebilecek özelliktedir.

Sarı saç sahibi olmak bir ayrıcalıktır. Sarı saç bir kadının tüm havasını değiştirebilecek özelliktedir. Bu nedenle de gerçek sarışın olmayanlar diye tabir edilen gruplar vardır ki, onlar için sarı saça sahip olmak ve onun bakımını yapmak ayrıca önem taşır. Sarışın olmak istemek gerçekten bir sorumluluktur. Ciddi bakım ister. Sarı saçlı olmaya karar verildiğinde saçların parlak ve canlı görünmesi için her ayrıntı dikkate alınmalıdır. Koyu saç rengine sahip bir kadının sarı saça gönül vermesi ile birlikte yapacağı şey; sarı saça ulaşabilmek için saçın açtırılması durumudur ki; bu da saçın yıpranmaması için kademeli açışlar yapılmasından yanadır.

Sarı Saç Boyanması ve Bakımı

Sarı saç rengini seçmek ve sonrasında boyamaya karar vermek; tercih edilen kimyasal ürünler hakkında dikkatli karar vermekle geçmelidir. Aksi takdirde saça ve saç derisine aşırı zarar verilir. Sarı saç bakımında saç bakım ürünleri de özellikli olanların seçimi ile mümkündür. Saçların yıkanması, kullanılan şampuan bile ayrı önem taşır.

Yıpranmış saçlar hiçbir kadının arzu ettiği bir durum değildir. Bu noktada özellikle sarı saçlıların güneşten yıpranma oranları çok daha yüksektir. Ne kadar besleyiciliğine dikkat edilirse saç ta aynı oranda canlılığı ve parlaklığı ile cevap verecektir. Sarı saç tonları ile vardır. Ve bu tonların cilt rengi ile uyum sağlaması için önemli kısmıdır. Platin sarısı ya da küllü sarı, ya da bal sarısı tercih edilenler arasındadır. Diğer taraftan bazen birden sarışın olmak da hızlı bir geçiş olarak hissedildiğinde tercih röfleden yana olur.

Sarı Saç Bakımı Önerileri

Sarı saç bakımında en önemli aşama boyanması kısımdır. Saçın keratin yapısını bozmayan boya seçimleri önemlidir. Bu noktada profesyonel saç boyama tercih edilmesi en risksiz olanıdır. Saçın rengini korumak için özellikle mor şampuanlar tercih edilmelidir. Saç bakım yağı ile de canlılığı ve direnci arttırılmalıdır.

Bütün bunlar kapsamında doğal sarı saçlı olmayanlar için dip boyası ayrıntısı vardır ki; en dikkat edilmesi gereken kısmıdır. Bu aşama saçın dip kısmının açılması kısmıdır ki; saç telleri zarar görebilir. Saçların boyatılma sürelerine dikkat ederek ve özellikle saç açtırma konularını işin uzmanına bırakarak sarı saçlı kadın olma ayrıcalığını sağlıklı olarak taşımak en doğrusu olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.