Sivilceden Nasıl Kurtulurum? Sivilcenin Geçmesi İçin Tavsiyeler

Sivilceden Nasıl Kurtulurum? Sivilcenin Geçmesi İçin Tavsiyeler

Sivilcelerle başınız beladaysa muhtemelen ergenlik dönemine giriş yaptınız. Ergenlik döneminde olmasanız bile yetişkinlerde de görülen sivilce sorununa karşı bazı önlemler alabilirsiniz. Sivilcenizin geçmesi için yapabileceklerinizi paylaştık.

Ergenliğe giren gençlerin yaşadığı en büyük cilt problemi şüphesiz sivilcelerdir. Görünümü büyük ölçüde etkilediği için insanlar bundan nasıl kurtulabileceğini araştırıyor. Kimi zaman ergenlik sonrası da görülebilen sivilceler için belli başlı çözüm yöntemleri bulunuyor. Öncelikle sivilceleri kısa sürede tamamen yok edemeyeceğinizi bilmelisiniz Pek çok insan bir anda sivilcelerden kurtulmak isterken çok daha kötü bir görüntüye sahip olabiliyor. Sivilceleri yok etmek için onları sıkmak ve cildinizi tahriş edecek ürünler kullanmak kötü sonuçlar elde etmenize neden olur. Eğer size yardımcı olmasını umduğumuz önerileri dikkate alırsanız çok daha iyi bir cilde sahip olabilirsiniz. Ergenlik çağından itibaren başlayan ve cildinize dikkat edilmediğinde ileriki yaşlarda dahi görülen sivilcelerden kurtulmanız için elimizdeki tüm kozları kullanacağız. Temizlik ve hijyenin büyük ölçüde sivilceleri azalttığı biliniyor. Bununla beraber bazı az bilinen ve hayat kurtaran önlemler sayesinde sivilce oranınızı yüksek oranda azaltacaksınız. O halde sivilceden kurtulmak için yapmanız gerekenlere geçelim.

Sivilceden Nasıl Kurtulunur?

Sivilceden kurtulmak istiyorsanız temiz bir cilde sahip olmanız gerekiyor. Altın kuralımız temiz cilt olacak. Sonrasında hangi ürünleri kullanmanız gerektiği ve günlük yaşamdaki rutinlerinizi değiştireceğiz. Sivilcelerin en fazla sevdiği besinlerden uzak durarak onları kontrol altına alacağız. Alerjinizin olduğu şeyleri de tüketmeyeceksiniz. Örnek olarak kedilere alerjiniz var ise ve sivilce ile ortaya çıkıyorsa kedi beslemeye ara vermeniz gerekecek. Çiçeklere var ise çiçeklerden uzak duracaksınız. Bu tip giriş bölümündeki önlemlerle sivilcelerin artmasını ve yaygınlaşmasını kontrol altına alacağız. Gelişme bölümünde daha efektif önlemler alacağız.

Yüzünüzü Yıkamalısınız

Yüz yıkamak yalnızca göz çapaklarından kurtulmanızı ve cildinizin ıslanmasını sağlamaz. Olası sivilce ve benzer cilt sorunlarıyla karşılaşmanızı engeller. Temizlik için ilk adım olan yıkama işlemini her gün ve günde en az birkaç defa gerçekleştirmelisiniz. Böylelikle her an tetikte olacaksınız ve yeni sivilcelerin çıkmasının önüne geçeceksiniz.

Tonik Kullanın

Temiz cilt aynı zamanda kirlenmeye müsait bir cilt demektir. Gözenekleri tonik ile doldurduğunuz takdirde bu riski ortadan kaldırmış olursunuz. Kadınlar çoğu zaman bu adımı unutabiliyor. Oysa ki tonik sayesinde olası sivilce, cilt lekesi veya kirli olabilecek her türlü şeyden cildinizi uzak tutmuş olacaksınız. Haftada birkaç defa cilt temizliğinden sonra kullanılması önerilir. Tonik kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

Nemlendirici ile Gözenekleri Doldurun

Tonik kullanımı her ne kadar gözenek doldurma görevini güzel bir şekilde yerine getirse de bu yeterli değildir. Tonikten sonra muhakkak bir nemlendirici ile gözenekleri iyice oldurmanız ve olası kirlere karşı cildinizi korumanız gerekmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.