Sivilcelerin Geçmesi İçin Ne Yapmalıyım? İşte Size Önemli Taktikler!

Sivilcelerin Geçmesi İçin Ne Yapmalıyım? İşte Size Önemli Taktikler!

Sivilceler, hayatımızı doğrudan etkilemese de dolaylı yoldan bizleri kötü hissettiriyor. Bu da gün içerisinde aynaya baktığınızda veya dışarı çıktığınızda ve insanlarla olan ilişkilerinizde ortaya çıkmaktadır. Sivilcelerin geçmesi için ne yapmalıyım?

Sivilce ve akneler, cildimizi belki de en fazla değiştirmekte olan unsurlardır. Cildi kötü şekilde etkilemekle kalmayıp motivasyonumuzu ve kendimize olan bakış açımızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle sivilceden kurtulmak için çeşitli kremler ve ilaçlar dahi kullanılmaktadır. Oysa ki size günlük rutin olarak belirleyebileceğiniz ve bunu her gün gerçekleştirmeniz gereken bazı ipuçları verecek olursak, bir süre sonra sivilcelerinizin azaldığını görebilirsiniz. Her şeyden önce bunu düzen haline oturtmanız şart. Yoksa sivilceli görünümünüz her geçen gün daha da fazla gözünüze batacak. Sivilce ve aknelerden nasıl kurtulunur? Sivilcelerin geçmesi için yapılacakları sizlerle paylaşıyoruz.

Sivilcelerin Geçmesi İçin Yapılması Gerekenler

Yüzünüzü Her Gün Yıkayın

Yüz yıkama işlemi, yalnızca sabah uyandıktan sonra yapılması gereken bir işlem değildir. Gün içerisinde yüzünüzle oynamak ve durduk yere sivilcenin dağılmasına neden olmaktansa düzenli olarak yüzünüzü yıkayın. Günde en az 3 defa yüz yıkamasını öneriyoruz. Böylelikle sivilceden taşan çeşitli sıvıların cildinizin farklı bölgelerinde de harekete geçmesinin önünü kesmiş olursunuz. Unutmayınız ki sivilce ilk önce tek bir noktada çıkar. Daha sonra zamanla yayılır ve yüzünüzün her bir karışında dahi çıktığını fark edersiniz. İşte bunun önüne geçebilmek ve var olan sivilcelerin etkisini hafifletmek için yüz yıkamak şarttır. Yüzünüzdeki sivilcelerin geçmesi için bunu kesinlikle yapmalısınız.

Yüzünüzdeki Sivilcelerle Oynamayın

Canınız sıkıldığında yüzünüzde bulunan sivilcelerle oynamamalısınız. Bu eylem zamanla bağımlılık yaratır ve her boş kaldığınızda yüzünüze dokunursunuz. Sivilcenin etkisi azalacak ve hatta yok olacakken siz yüzünüzle oynadığınız için onun daha uzun soluklu bir şekilde cildinizde barınmasına yol açıyorsunuz. Daha demin belirttiğimiz üzere onun dağılmasına neden oluyorsunuz.

Tatlı ve Tuzluları Fazla Tüketmeyin

İster tatlı olsun ister tuzlu, yemek dışında tüketilen abur cuburların ciltteki bazı alerjenleri hareket geçirdiği ve yüzünüzde sivilce oluşturduğu bilinmektedir. Özellikle de baharatı bol olan abur cuburları tüketmemeye gayret gösterin. Tüketecek olursanız da bunu olabildiğince az gerçekleştirin. Çünkü her şeyin fazlası zarardır ancak abur cuburların fazlası daha da çok zararlıdır.

Sürekli Su İçin

Belki size klişe gelecek ancak sivilcenin yüzünüzdeki etkisini hafifletmek istiyorsanız su içmek zorundasınız. Ciltteki toksinleri atmasının ve daha canlı bir görünüm sağlamasının yanı sıra sivilcelere veda etmenize de katkı sağlayacaktır. Su içmek yalnızca sivilceler için değil genel sağlığınız için de gereklidir. 

Strese Yer Vermeyin

Hayatınızda canını sıkan kişi veya olaylardan uzak durun. Stresi kendi hayatınızın dışına itin ve onunla irtibatı kesin. Bu hem size sıkıntı veren insanlar için hem de gün içerisinde durumlar için geçerlidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.