Yara İzinden Kalıcı Olarak Nasıl Kurtulunur? Yara İzi İçin Lazer Tedavisi

Yara İzinden Kalıcı Olarak Nasıl Kurtulunur? Yara İzi İçin Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi sayesinde yara izinizden basit bir şekilde kurtulabilirsiniz. İki farklı lazer yöntemi ile yara izinize bağlı olarak bir yöntem tercih edilecektir. Yaklaşık 2 ayın sonunda ise yara izlerinizden tamamen kurtulma ihtimaliniz bulunuyor.

Hayatın karşınıza çıkardığı sürprizler belli olmuyor. Kimi zaman geçirdiğiniz ufak bir ameliyat veya yaşadığınız kaza neticesiyle vücudunuzun belli bölgelerinde yaralar kalabilmektedir. Bu yaralar kişinin tüm motivasyonunu kaybetmesine neden olabilir. Aynaya baktığınızda veya yüzmek için plaja gittiğinizde vücudunuzda çok dikkat çekmeyen bölgeler artık umurunuzda olmaya başlayabilir. Bundan kurtulmak ise neyse ki mümkün hale geldi. Gelişen teknolojiyle beraber yara izlerinden bazı operasyonlar aracılığıyla sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Geçirdiğiniz ameliyatın şiddetine ve yaranın boyutuna bağlı olarak çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Peki yara izi hangi işlemlerle geçer? Yara izinin nasıl geçtiğini merak eden ve bu yüzden araştırmalar yapan kullanıcılarımıza hazırladığımız yazıyı mutlaka okumalısınız.

Yara İzi Derinliğine Göre Tedavi

Öncelikle yaranızın boyutu burada büyük önem taşıyor. Eğer derinliği fazla ise kalıcılığı da o kadar artıyor. Bazı yaralar yıllar sonra geçebilmektedir. Özellikle de kesisi çok derin olmayan ufak yaralarda aylar sonra ve bazen de günler sonra yara kendini kapatmaya başlar. Sonra bir bakmışsınız yara adeta yok olacak hale gelmiş. Ancak bazı yaralar var ki hiçbir şekilde geçmek bilmez ve varlığını orada hissettirir. Yara özellikle de vücudunuzda görünebilecek bir kısımda ise insanların dikkatini çekmesinden ve görünümünüzü kötü etkilemesinden çekinebilirsiniz. Bunu her ne kadar umursamasanız bile bir kişinin sözünü etmesi ile tüm motivasyonunuz kaybolabilir. O yüzden cerrahi bir işleme ihtiyaç duyuyorsanız veya daha basit operasyonlarla bu sorunu gidermek istiyorsanız sizlere yol göstermesi açısından bazı işlemlerden bahsedeceğiz.

Lazer ile Yara İzi Kapatmak

Lazer yönteminin de birkaç çeşidi bulunmaktadır. Yara izlerinizi tedavi ederek daha iyi bir görünüme kavuşmanız mümkündür. Yara izinizin durumuna ve derinliğine bağlı olarak genesis ve fraksiyonel lazer yöntemleri tavsiye edilir. Fraksiyonel lazer yöntemi biraz daha derinin katmanlarına inerek ayrıntılı bir şekilde ciltteki lazer izini yok etme operasyonudur. Genesis lazer yöntemi ise basit nedenlerle oluşan yara izlerini yok etmek için kullanılmaktadır. Örnek teşkil etmesi açısından traifk kazası, ameliyat izleri, çeşitli kesilerde genesis lazer yöntemi kullanılmaktadır. Fraksiyonel çok daha derin işlemlerde tercih ediliyor.

Fraksiyonel ve Genesis Lazer Kaç Seans Sürüyor?

Yaklaşık olarak haftada bir seans üzerinden yaklaşık bir buçuk aylık işlem sonrasında yara izinizden kurtulabilirsiniz. Bu da ortalama 6 seansa tekabül etmektedir. Lazer kullanan insanların ciltlerindeki yara izlerinden kurtulduktan sonra motivasyonlarının daha da arttığı ve ayna karşısında daha iyi hissettikleri gözden kaçmıyor. Özellikle de çok görünebilen bir kısımda ise lazer tedavisini tercih edebiliyorlar. İki farklı lazer yöntemi arasından size uyan yöntemle güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.