Yaz Mevsiminde Lazer Epilasyonu Yaptırılır mı? Kimler Lazer Yaptırabilir?

Yaz Mevsiminde Lazer Epilasyonu Yaptırılır mı? Kimler Lazer Yaptırabilir?

Lazer epilasyonu sayesinde kıl köklerinizden kalıcı olarak kurtulmanız mümkün. Yine de insanların merak ettiği bazı konular var. Cildinizin yanmaması adına yaz mevsiminde lazer yaptırmamanız söyleniyor. Peki kimler lazer epilasyonu yaptırabilir?

Düzenli olarak tüy ve kılları temizlemek bazen yorucu olabiliyor. Kimi zaman unuttuğumuz temizlik yapmayı unuttuğumuz vakitlerde oldukça sinir bozucu durumlarla karşılaşabiliyoruz. Ancak lazer epilasyonu sayenizde yüksek oranda kıl köklerimizden arınıyor ve pürüzsüz bir vücuda kavuşuyoruz. Bu bakımdan son yıllarda lazer epilasyonu tercih edenlerin oranı arttı. Kış mevsiminde yapılması önerilen lazer epilasyonu için yeni geliştirmeler de yapılıyor. Çeşitli lazer epilasyonu yöntemleri ile buz lazer epilasyonu dahi yaptırabilirsiniz. Bu kıl köklerini yakarak yok etme işlemiyle ilgili akıllara takılan bazı sorular oluyor. Mesela farklı mevsimlerde bu epilasyon türünden yaptırılabilir mi? Çünkü bazı görüşlere göre yaz mevsiminde epilasyon yaptırılması durumun güneş ışığının cildinize zarar verebileceği konuşuluyor. Bu konuya açıklık getirmek ve epilasyonun hangi mevsimlerde yapılabileceğini belirtmek üzere bir yazı hazırladık.

Lazer Epilasyonu Nedir?

Lazer Epilasyonu, kıl köklerini yakarak yok etme işlemidir. Orta ve uzun vadede kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulma vaadinde bulunan bu işlem sayesinde pek çok kadın istenmeyen bölgelerdeki tüylerinden kurtulmuştur. Yüksek oranda kalıcılıkla sonuçlanan bu işlem sayesinde tüylerden kurtulmak kolay bir hal aldı. Epilasyon merkezinde birkaç seansta oldukça güzel sonuçlar elde edebilmek mümkün hale geldi.

Lazer Epilasyonu Hangi Mevsimlerde Yapılır?

Kış ayında yapılması önerilen lazer epilasyonu, bu nedenle farklı mevsimlerde lazer yaptırmış kadınların endişelenmesine yol açıyor. Ciltlerinin zarar görmesinden çekindikleri için internet üzerinde başka mevsimlerde de lazer epilasyonu yaptırma imkanlarının olup olmadığını araştırmaktalar. Şöyle ki lazer epilasyonunu istediğiniz mevsimde yaptırabilirsiniz. Ancak sıcaklığı fazlasıyla hissettiğimiz ve güneşle başbaşa kaldığımız mevsimlerde epilasyon yaptırırsanız cildinizi koruması adına güneş kremi ve koruyucular kullanmak zorundasınız. Cildinizin güneş ışınlarıyla sade bir şekilde buluşmasının önüne geçilmeli. Koruyucuların bu anlamda büyük önemi bulunuyor.

Yazın Lazer Yaptırılır mı?

Evet, yaz mevsiminde lazer yaptırabilirsiniz. Ancak denildiği üzere gelişen lazer epilasyonu teknolojisiyle beraber her şey mümkün olsa bile koruyucu krem kullanmanız gerekiyor. Olası kötü sonuçların önüne geçebilmek adına ve cildinizin zarar görmemesi için bu işlemi yaptırdığınız her mevsimde güneş ve koruyucu kremlerinden kullanmalısınız.

Lazer Her Tüyü Yakar mı?

Lazer epilasyonu için tüylerinizin uzun ve koyu renkli olması gerekiyor. Lazer epilasyonu işleminde tüylerinizin tespit edilip yakılması için tüylerinizi kesmeden gitmelisiniz. Epilasyon merkezinde daha rahat ve başarılı bir işlem için tüylerinizi uzatmalısınız. Pek çok insan bu hataya düşerek tüylerini keserek epilasyona gider ancak bu yanlıştır. Köklerin daha kolay tespiti adına tüylerinizi uzattıktan sonra epilasyona gitmeniz tavsiye edilir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.