Yüz Masajı Nedir? Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz Masajı Nedir? Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

35- 40 yaşlarına ulaşmışsanız vücudunuzda çeşitli değişikliklerin olduğunun farkına varırsınız.

35- 40 yaşlarına ulaşmışsanız vücudunuzda çeşitli değişikliklerin olduğunun farkına varırsınız. Kolay kilo alma, yorgunluk, yüzde ince çizgiler göz altı torbaları gibi özellikle cildimiz (yüzümüz) sürekli hava ve güneşle doğrudan temas halinde olduğu için geçirdiğimiz günün bütün yorgunluğunu yüzümüzde hissederiz. Cildimizin de toksinlerden arınmaya, temizlenmeye, hava almaya, rahatlamaya kısacası bakıma ihtiyacı vardır.

Evde hazırladığımız doğal maskelerin yanı sıra yüz masajı(yogası) da cildimizin rahatlamasını ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Uygulanan yüz masajı sonrası çalışan kaslar kan dolaşımını hızlandırıyor ve daha genç, canlı, kırışıksız bir cilde kavuşuyorsunuz. Her gün aksatmadan yapılan yüz masajı sayesinde bir süre sonra yüzünüzdeki gençleşmeyi fark edecek ve daha çok motive olacaksınız.

Yüz masajı yapmadan önce cildinizi temizlemeniz hatta buharla gözenekleri açıp besleyici yağlar (kayısı çekirdeği yağı, menekşe yağı) sürüp masaj yapmanız masajın etkisini daha da artıracaktır.

Alın Masajı

Baş parmaklarınızı kaşlarınızın arasına yerleştirin ve önce kaşlarınızın hizasından saç diplerine doğru daha sonra bir parmak yukarısından aynı yöne parmaklarınızı hareket ettirin. Bu hareketi 10 kere tekrar ettikten sonra iki elinizi kaşlarınızın bittiği noktaya yerleştirin. Alnınızı gerdikten sonra kaşlarınızı bir aşağı bir yukarı hareket ettirin. Bu hareketi de en az 10 kere tekrar edin.

Göz Altı Masajı

İşaret parmağımızı kaş bitim noktalarına yerleştiriyoruz. Orta parmağımızla da göz pınarlarından kaş bitimine doğru soldan sağa hareket ettiriyoruz. 20 tekrar yapıyoruz.

Yanak Masajı

Elimizin ters tarafından parmaklarımızı yanaklarımızın altına yerleştiriyoruz kulaklarımıza doğru soldan sağa hareket ettiriyoruz ve bu işlemi 10 kez tekrar ediyoruz.

Çene Masajı

Baş ve orta parmağımızı kıvırıyoruz. Elimizin tersini çevirip kıvırdığımız iki parmağımızın arasına çenemizi sıkıştırıyoruz. Kulağımıza doğru soldan sağa hareket ettiriyoruz.10 kez tekrar ediyoruz. Yüzümüze sürdüğümüz yağlar sayesinde elimiz rahatça kayıyor.

Doğru ve düzenli yapılan yüz masajları sayesinde rahatlayan ve gençleşen cildinizle birlikte arkadaşlarınızın “Ne kadar gençleşmişsin hangi kremleri kullanıyorsun.” sorularına da gülümseyerek cevap vermeye hazır olun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.