Yüz Masajı Nedir, Nasıl Yapılır? Cilt Sağlığı ve Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Masaj

Yüz Masajı Nedir, Nasıl Yapılır? Cilt Sağlığı ve Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Masaj

Masaj türleri arasında evde yapabileceğiniz ve güzelliğinize etki eden yegane masaj tekniği olan yüz masajı nasıl yapılır? Yüz masajının bilinmeyen faydaları ve teknikleri ile sizler de cildinizdeki kırışıklıkları önleyebilirsiniz.

Bazen yılların bazen ise stresli bir yaşamın getirdiği yüz kırışıklıkları kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur. Erken yaşlarda başınıza geliyorsa ruh sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Kendinizi daha iyi hissetmek için yapabileceğiniz bir yöntem mevcut. Bu da yüz masajı ile mümkün. Eğer görünümünüzü iyileştirmek istiyor ve yüzünüzdeki kan akışını hızlandırarak daha iyi hissetmek istiyorsanız aradığınız şey tam olarak yüz masajı. Düzgün ve doğru adımlarla yapıldığı takdirde faydasını görebilirsiniz. Süreklilik bu işte esastır. Bazı noktalara dikkat etmeli ve masaj yöntemlerini göz ardı etmemelisiniz. Sizlere nasıl yüz masajı yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Yüz Masajı Nedir?

Yüz masajı, tıpkı vücudunuza uygulanan masajlar gibidir. Tek farkı bunun yüze daha narin bir şekilde uygulanma halidir. Ellerinizi kullanarak kendiniz de yüz güzelliğiniz ve sağlığınız için masaj yapabilirsiniz. Cilt sağlığının yanı sıra ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Kendine bakmayan, sorunlarla yüzleştikten sonra bunları benimseyerek hiçbir şekilde çözüm yöntemi aramayan insanlar hızlı bir şekilde yaşlanır. Siz onlardan olmak istemiyorsanız bir adım öndesiniz. Artık bu bilinçle yüz masajı uygulamayı öğrenerek hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz masajı yapmadan önce belli başlı hazırlıkları tamamlamanız gerekiyor. Bunun için bazı ürünlere ihtiyacınız olacak. Masaj yapmadan önce cilt temizliğinin büyük önemi var. Cildiniz temiz olursa yaptığınız masajın etkisi daha fazla olacaktır.

Yağ veya Nemlendirici Seçimi Yapın

Masaja başlamadan önce mutlaka kaliteli bir yağ kullanın. Cildinizi rahatlatacak ve cilt tipinize uyumlu bir yağ seçimi yapmalısınız. Eğer yağ kullanmak istemiyorsanız bunun yerine nemlendirici de işinizi görebilir. Böylelikle masaj yapmak için uygun koşulları yaratmak mümkün hale gelecektir.

El Temizliğine Dikkat Edin

Ellerinizin temiz olması gerekiyor çünkü yüzünüzün her yerine masaj yapacaksınız. Hijyeni sağladığınız takdirde daha fazla verim alabilir ve eğer ellerini kirli ise çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktan kurtulabilirsiniz.

Yüz Masajı Adımları

Yüz masajı yapacaksanız bölgesel masaj yapmayı tercih edebilirsiniz. İlk olarak parmaklarınızı kullanarak alın bölgesinden başlayarak saç diplerinize doğru masaj yapın. Gözün alt üst ve yan kısımları için de parmaklarınızdan faydalanın. Parmağınızdaki eklemlerden yararlanarak yanak bölgesine masaj uygulayın. Parmak içleriniz ile ağız bölgesini yanlamasına bastırarak kulak bölgesine doğru ilerletin. Ağız bölgesi için orta ve işaret parmağını kullanın. Sırası ile çene, boyun yüzünüzün kenarlarına da parmak eklemlerinizle masaj yapın. Bu işlemleri bölgesel olarak 5 kez tekrarlayın. Her bir bölge bittiğinde diğerine geçin. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.