Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Uygulanır?

Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kilolu olduğunuz hissediyor ve bunu makyajla nasıl kapatabileceğinizi merak ediyorsanız, oldukça faydalı bir içeriği okumaya başladınız demektir. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı küçük ipuçları ile birlikte yüzünüzün daha zayıf görünmesi mümkün olabilecek

 

 

Kilolu olduğunuz hissediyor ve bunu makyajla nasıl kapatabileceğinizi merak ediyorsanız, oldukça faydalı bir içeriği okumaya başladınız demektir. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı küçük ipuçları ile birlikte yüzünüzün daha zayıf görünmesi mümkün olabilecektir. Makyaj ile birçok farklılık yapılabildiği gibi daha zayıf gösterebilme olanağı da yine makyajın sırlarından biridir. Hazırsanız büyülü zayıf gösteren makyaj sırlarımızı anlatmaya başlayalım.

 

Kontür Kullanımı Nasıl Olmalı?

5d7932a345d2a023a0dc36c5.jpg

Ünlü isimlerin etkileyici makyajlarının altında yatan ince makyaj detayı kontür kullanımında gizlidir. Kontür kullanma tekniğine bağlı olarak daha ince bir yüze sahip olmak mümkün. Yüzdeki elmacık kemiklerinin daha da belirginleştirilmesi ve çene kemiklerinin daha köşeli görünmesinin sağlamak kontür ile sağlanabilir bir durumdur. Kontür kullanımında yüzde birazcık gölgelendirmelere giderek ve daha keskin çizgileri ön palan çıkararak daha zayıf görünmeniz mucize değildir.

En çok kullanılan krem kontürlerin bu denli revaçta olmasının sebebi kolay dağılmasıdır; ancak ince bir yüz makyajı istiyorsanız bu kontürü kullanırken dikkat etmeli ve bazı bölgelerde birikmelerden kaçınmalısınız. Bir diğer kontür tercihi olan pudra kontür kullanımında ise tonlar ince bir yüz için önem arz etmektedir. Bu kontürü kullanmaya karar verdiyseniz, soğuk tonlar tercih etmeniz gerekir. Bir diğer kontür çeşidi olan stick kontür ise keskin çizgiler elde etme konusunda mucizeler yaratmaktadır. Daha ince hatlara sahip olmak için belki de farklı bölgelerde üç çeşit kontürü de denemek isteyebilirsiniz, bu sizin tercihiniz olacaktır.

 

Kontür Uygulamasını Nasıl Yapmalı?

maxresdefault.jpg

Kontürünüzü seçtikten sonra sırada nasıl uygulanacağı var elbette. Daha zayıf gösteren makyaj için kontür kullanımında ilk adım şöyledir; kulak hizasından burnunuza kadar ince bir çizgi çekmelisiniz. Daha sonra bu çizyi sert bir fırça ile yukarıya doğru dağıtarak kontürü cilde uygulamalısınız. Yine alında da yuvarlak şekillerle saça kadar kontür uygulamasını yaparak burada da oldukça ince bir hava yakalayabilirsiniz. Çene kemiğinde de yine yuvarlak şekilde uygulama yaparak burayı da inceltebilirsiniz ve burun kısmına da orta ile yanlara toplamda üç ince çizgi çizerek kontürü uygulayabilirsiniz. Bu sayede oldukça ince bir yüze sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.