Vikings Film Konusu, Karakterleri, Oyuncuları ve Sezonları

Vikings Film Konusu, Karakterleri, Oyuncuları ve Sezonları

Tarihsel bir gerçekliğe dayanan, birebir uyarlaması olan drama dizisi Vikings, 2013 yılında izleyiciyle buluştu. Sevilen dizinin senaryosunu, Emmy Ödül’lü senarist ve yapımcı Michael Hirst kaleme almaktadır.

Vikings, çekimleri İrlanda’da devam etmesine rağmen Kanada altyapılı bir dizi. Dizinin oyuncu kadrosunda Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden ve Gustaf Skarsgard yer alıyor.

Sevilen dizi, İskandinav mitolojisine dayanarak izleyicilere unutulmaz bir aksiyon deneyimi yaşatıyor. Epik savaş sahneleri ve aile içi güç mücadeleleri ile Vikings, pek çok televizyon ödülüne layık görüldü. İzleyecilerden tam not alan dizi 6. sezonun ardından ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Peki Vikings Film Konusu Nedir?

Vikings adlı Dizi, tam olarak İskandinav mitolojisinin en önemli figürlerinden olan Ragnar Lothbrok’un hayatını merkeze alıyor.  8.yüzyılda geçen dizi, bunun yanında diğer savaşçı Vikinglerin de hayatını ekrana taşıyor. Mitolojiye göre Vikingler, İskandinav’ların kökeni olan ilkel ve savaşçı birliklerdir. Hayatta kalmak için gittikleri yerlere ölüm ve vahşet götüren Vikingler, cesaretleriyle ünlüdür. Vikingler içerisinde sıradan bir çiftçi olan Ragnar, bu korkusuz ırkta giderek yükselerek efsanevi savaşçılardan biri haline geliyor.

Dizi tam anlamıyla Viking kültürünü ve günlük yaşayışını başarılı bir şekilde ekrana taşımayı başarıyor diyebiliriz. Bu sırada Lothbrok ailesi içindeki çatışmalara da yer veriyor. Ragnar’ın Viking’ler içinde yükselmesi de, İskandinav mitolojisindeki savaş tanrısı Odin’i rüyasında görmesi ile başlıyor.
Ragnar bu olaydan sonra seçilmiş kişi olduğunu düşünerek batıya ilerlemeyi planlıyor. Ancak bu planı liderleri Early tarafından destek görmeyince Ragnar tek başına harekete geçiyor. Korkusuz Ragnar’ın açık denizlerdeki cesur mücadelesi Vikings dizisinin ana hattını oluşturuyor.

Ya bu muhteşem dizinin oyuncularını yakından tanımak istemez miyiz?

Vikings Dizi Oyuncuları

Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok)

Viking kanına sahip olan cesur asker Ragnar, Odin tarafından uyarılınca harekete geçer. Her şeyini riske atarak bir gemi yaptırır ve yıllardır hayalini kurduğu gibi batıya açılır.

travis-fimmel.jpg

Katheryn Winnick (Lagertha Lothbrok)

Ragnar Lorthbrok’un karısıdır. İki çocuk annesi olan Lagertha, Ragnar ile birlikte Vikinglerin savaşlarına katılır. Son derece gözü kara ve yetenekli bir kadındır.

katheryn-winnick.jpg

Alexander Ludwig (Bjorn)

Ragnar ve Lagertha’nın büyük oğludur. Babası gibi büyük bir savaşçı olmak isteyen Bjorn, babasını örnek olarak çok çalışmaktadır.

alexander-winnick.jpg

Clive Standen  (Rollo)

Ragnar Lorthbrok’un kardeşi ve en yakın arkadaşıdır Rollo. İleride yapacağı kıskançlık ile çok büyük tehlikeler riskler alacaktır.

clive-standen.jpg

Gustaf Skarsgård (Floki)

Floki, Vikings adlı dizinin en enterasan ve sevilen karakterlerinden biridir. Aşırı hareketleri ile diziye renk katan Floki, Ragnar Lorthbrok’un en iyi arkadaşıdır. Ragnar’ın batıya açılma hayallerinden sonra ona bir gemi yapar.

gustaf-skarsgard.jpg

George Blagden (Athelstan)

Athelstan, Ragnar Lorthbrok tarafından kurtarılan esir bir rahiptir. Ve zamanla Ragnar’ın en yakın arkadaşı olarak hayatının devamında çok büyük kararlar almasında rol oynar.

george-blagden.jpg

Gabriel Byrne (Earl Haraldson)

Kattegat şehrinde yaşayan Viking kabilesinin lideri Earl Haraldson. Savaş gibi önemli konularda kararlar verir. Ragnar bir gemi ile batıya açılmak istediğinde karşı çıkar. Kattegat’ın en güzel kadını olan Siggy ile evlidir.

gabrie-byrne.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kültür - Sanat