Ekranlara Yakışan, Türkiye'nin Birbirinden Başarılı 5 Kadın Haber Sunucusu.

Ekranlara Yakışan, Türkiye'nin Birbirinden Başarılı 5 Kadın Haber Sunucusu.

Farklı kanal ve kuruluşlardan farklı kişilerin ağzından, güncel bilgi alışverişi sağlamak amacıyla haber takip ediyoruz. Peki ekranlarımıza yakışan, Türkiye'nin birbirinden başarılı kadın sunucuları kimdir diyorsanız buyurun sizi yazımıza davet ediyoruz.

Akşamüzeri yorgun argın evlerimize geldiğimizde,yemekten hemen sonra hepimiz haber dinliyoruz. Erkek spikerlerde genellikle dış görünüş,giyim veya yakışıklılığa önem verilmezken tam aksine kadın spikerlerde güzellik oldukça belirleyici rol oynuyor. Aslında sunuşları ve Türkçeleri iyi olduğu sürece kimse bundan şikayetçi de değil. Mankenlikten bu mesleğe yönelip yıllardır sahip olduğu işini en iyi şekilde yapanlar da oldukça fazladır. Kanallar birbirleri ile yarışırken adeta ekranları güzellik yarışmasına döndürmek için cast ajanslarını yokluyorlar, ve haliyle bütün bunlar da ekranlara bu şekilde yansımaktadır.
Her bir ismin ciddi sayıda bir hayran kitlesi oluşmuş durumda.
Gerek sosyal medyada gerekse günlük yaşantımızda, haberlerini sıklıkla takip ettiğimiz kadın sunucularımız vardır. Bunları sizin için listemizde derledik ve açıkladık.

1. Nazlı Öztarhan (STAR)

1977 senesinde İstanbul'da doğmuştur.  İlk ve orta öğrenimini aynı şekilde İstanbul'da, lise eğitimini ise İsviçre'de tamamlamıştır. Emerson College'da hem televizyon hem psikoloji alanında eğitim görmüştür. Türkiye'ye döndükten sonra ise uzun süre muhabirlik ve programcılık yaptı. 2005 Yılında Star Tv'ye geçiş yapmıştır.
2006 yılından beridir ise Star Haberi sunmaktadır.

2. Simge Fıstıkoğlu (NTV)

2 Aralık 1982 tarihinde İstanbul doğumlu olan Simge Fıstıkoğlu, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına 2006 yılında CnnTürk de spor spikeri olarak başlamıştır. 2012 yılında ise Habertürk'e geçerek sunuculuk kariyerine devam etmiştir.
Günümüzde ise Ntv'de hafta içi her akşam "Simge Fıstıkoğlu'yla Spor Akşamı"  adlı programı sunarak hayatına devam etmektedir.

3. Buket Aydın (KANAL D)

Buket Aydın 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamlamıştır. Kadıköy'de bulunan Spikerlik ve Sunuculuk Kursunda eğitimini alarak iyi derecede bir not ortalaması ile bitirmiştir.
Günümüzde Kanal D haberlerini sunmaya devam eden Buket Aydın, sosyal medya da oldukça dikkat çekmekte ve hayranları tarafından takip edilmektedir.

4. Ece Üner (SHOW)

Özge Ece Üner, 21 Temmuz 1981'de İstanbul da doğmuş bir Türk haber spikeridir. Bir dönem Cnn Türk'te genel müdürlük yapan Dinç Üner'in kızıdır. 2004 Irak Savaşı sırasında Ntv Haber Merkezinde çeviriler yapmış, haberler sunmuştur. 2002'den 2006 Ocak ayına kadar Ntv muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında oldukça yoğunlaşmış ve kendini bu alanda iyice geliştirmiştir.
Günümüzde Show Tv kanalında haber sunmaya devam etmektedir.

5. Gülbin Tosun (FOX)

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Gülbik Tosun, üniversite yıllarında sağladığı üstün başarı ile TRT spikerlerinden eğitim alma şansını yakalayan nadir öğrenciler arasında yerini almıştır. Gülbin Tosun, 2000 yılında Kanal D ekranlarında spikerlik ve sunuculuk yapmaya başlamıştır. Fakat eğitimini tamamlamak geri Londra'ya dönüş yapmıştır.
Geldikten hemen sonra Türkiye de kariyerine yeni şeyler katarak sunuculuğu ve haber sektörüne devam eden Gülbin Tosun, günümüzde Fox Tv kanalında haber sunmaya devam etmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.