Beyaz Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Beyaz Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar makyaj yaparken veya giyinirken veya bir şey takarken, tüm her şeyin uyum içinde olmasını isterler. Bu istekleri göz önüne alarak kendileri için estetik gelen uyumu yakalamaya çalışırlar.

 

 

Kadınlar makyaj yaparken veya giyinirken veya bir şey takarken, tüm her şeyin uyum içinde olmasını isterler. Bu istekleri göz önüne alarak kendileri için estetik gelen uyumu yakalamaya çalışırlar. Bu içerikte biraz daha beyaz elbiseye odaklanacağız ve beyaz elbise ile uyumlu olacak makyajın nasıl olması gerektiğine dair bazı ipuçları vereceğiz.

krwsvlurdyjgm9vz.webp

Beyaz elbise ile uyumlu olması gereken tek şey kesinlikle makyaj değildir. Ayakkabının, takıların, çantanın ve hatta saçın bile elbise uyumlu olması şarttır. Masumiyeti gösteren renk olan beyaz ile uyum yakalamak için bazı kritik noktalara dikkat etmek gerekir. Beyazın verdiği masumiyetin tüm makyajda da fark edilmesi gerekilirken, beyazın sağladığı özgürlükte yine bu uyumlar içine yedirilebilmektedir. Diğer birçok renk ile oldukça uyumlu olan beyaz rengine uygun aksesuar vb. şeyleri uydurmak oldukça kolay olabilirken bunun üzerine düşünmeden bir şeyler kullanmak kötü sonuçlara da sebebiyet verebilmektedir. İşte beyaz elbiseye odaklanacağımız içeriğimizde buna uygun makyajın nasıl olması gerektiğine dair vereceğimiz bazı sırlar sizlerle.

 

Beyaz Elbise Göz Makyajı

Beyaz elbiseye uygun göz makyajı sade bir şeylerde olabilir ve çok iddialı bir makyajda olabilir; ancak gözler iddialı olursa makyajın geri kalan kısmını sade seçmekte fayda olacaktır. Bu sebeple dikkat etmeniz gereken şey tüm makyajın uyumlu olmasıdır. Beyaz elbise ile uyumlu göz makyajı için renk ton tercihlerinde aksesuarlara odaklanabilirsiniz. Aksesuar ve takı gibi yan ürünlerin renklerinden faydalanarak göz makyajına büyü katabilirsiniz.

 

Dudak Makyajı

Beyaz elbise ile uyumlu dudak makyajı için göz makyajının nasıl tercih edildiği oldukça önemli bir detaydır. Gözlerin iddialı seçilmesi ile birlikte muhakkak dudaklarda sadelik olmalıdır. Makyajda tüm bölgeler ön plana çıkmamalı ve sadece bir bölgenin ön planda durması yeterlidir. Bu sebeple göz iddialı ise dudakların sade olması, göz sade ise dudakların iddialı olması gerekmektedir. Renk tercihlerinde aksesuar ve göz makyajına dikkat etmek ve bu tonlara yakın bir renk seçmek gerekmektedir.

 

Ten Makyajı

Beyaz elbiseye uygun makyajdaki en önemli nokta cilt makyajı olmaktadır. Genellikle cilt makyajında değişim isteyen kadınlar beyaz elbise için cilt makyajına dikkat etmelidirler. Cilt makyajının oldukça sade olması ve ön planda olmaması önemli olmakla birlik; seçilen beyaz elbisenin mat olması halinde cilt makyajının biraz daha parlak tonlarda tercih edilmesi imkan dahilinde olabilir. Cilt makyajı için ton seçimi ise cildin doğal rengine yakın tonlarda olmalıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda